Warszawa walczy z zombie

Dokładnie ze smartfonowymi zombie, którymi stajemy się, gdy bezrefleksyjnie korzystamy w miejskiej przestrzeni z telefonów komórkowych. Miasto Stołeczne Warszawa, Zarząd Dróg Miejskich oraz Tramwaje Warszawskie rozpoczęły znakowanie przejść dla pieszych w sąsiedztwie ponad 200 stołecznych szkół, by zwrócić uwagę na bezpieczeństwo poruszania się po ulicach. Działania te stanowią kolejną odsłonę kampanii Bądźmy Razem Bezpieczni.

Przed wybranymi przejściami dla pieszych w stolicy pojawią się duże napisy z hasłem „Odłóż Smartfon i Żyj”. Kampania ma na celu uwrażliwienie na bezpieczeństwo oraz zachęcenie do ograniczenia korzystania z telefonów w newralgicznych punktach miasta.

Urzędnicy podjęli decyzję, że oznakowania pojawią się na przejściach sąsiadujących ze szkołami, tam bowiem zauważyć można grupę najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo wynikające z użytkowania telefonów podczas przechodzenia przez pasy.

„[…] Przyczyną coraz większej liczby wypadków komunikacyjnych jest nieodpowiedzialne korzystanie z urządzeń mobilnych w ruchu drogowym. Stale podejmujemy działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Mimo tego, w dalszym ciągu liczba wypadków z pieszymi jest wysoka. W stosunku do 2016 roku wzrosła ona o 2,5% i wciąż stanowi prawie 36% wszystkich wypadków. Piesi są też najbardziej poszkodowaną grupą użytkowników dróg – stanowią aż 68% ofiar śmiertelnych. Dlatego miasto zawsze chętnie wspiera i inicjuje kampanie na rzecz poprawy tego stanu rzeczy – zaznacza Renata Kaznowska, wiceprezydent m. st. Warszawy.

Znakowanie przejść rozpoczęło się 4 października i proces ten trwać będzie dwa tygodnie. Czy ta odsłona kampanii promującej bezpieczeństwo wpłynie na zachowanie zdrowego rozsądku podczas przechodzenia przez ulicę? Trzymamy kciuki, by tak było.

Źr./fot.  ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.