Deweloper nie zrobił, zrobi ZDM. Nowa sygnalizacja przy Kondratowicza

Niebezpieczne skrzyżowanie u zbiegu ulic Kondratowicza i Blokowej już niedługo zyska nową sygnalizację świetlną. Deweloper odpowiedzialny za budowę nowych osiedli mieszkaniowych w tym rejonie nie wywiązał się niestety z zadania. O komfort i bezpieczeństwo mieszkańców zadba ZDM.

Zarząd Dróg Miejskich zmuszony nieodpowiedzialnością dewelopera budującego na Bródnie rozpoczął przygotowania do budowy sygnalizacji świetlnej. Nowe światła pojawią się przy Blokowej na ul. Kondratowicza. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową.

To dobra wiadomość dla mieszkańców osiedli przy Kondratowicza oraz Przy Grodzisku, którzy borykają się z problemem wzmożonego ruchu pieszego i kołowego, jaki pojawił się wraz z budową kolejnych osiedli. Sprawa miała zostać załatwiona przez dewelopera, jednak dotychczas nie wywiązał się on z umowy.

Ostatecznie za sygnalizację odpowiedzialny będzie Zarząd Dróg Miejskich, który po zakończeniu budowy będzie dążył do obciążenia kosztami dewelopera.

„[…] Nowa sygnalizacja zostanie również zaprojektowana na przejściu dla pieszych przez ul. Komitetu Obrony Robotników (d. 17 Stycznia) w rejonie ul. Zarankiewicza. Piesi muszą tu pokonać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a pojazdy rozwijają znaczne prędkości, stwarzając zagrożenie dla przechodniów. Sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo na tym przejściu.

Przetarg obejmuje również opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy trzech istniejących sygnalizacji świetlnych: w Al. Jerozolimskich (skrzyżowanie z ul. Ryżową), w al. Witosa (skrzyżowanie z ul. Idzikowskiego) i w ul. Sikorskiego (skrzyżowanie z ul. Czarnomorską). Wszystkie te sygnalizacje są już wyeksploatowane i wymagają kompleksowej przebudowy”.

Oferty można składać do 17 października. Wybrana w przetargu firma będzie miała 6 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Następnie przyjdzie czas na ogłoszenie przetargu na realizację robót.

Źr. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.