Super żłobek 2018. Najlepszy opiekun dla najmłodszych przy Chodeckiej

O tym, jak ważny jest czuły i mądry opiekun dla dzieci, wiedzą wszyscy rodzice, którzy decydują się na powrót do pracy i przekazanie swojego potomstwa pod opiekę obcej osoby, czy to prywatnie, czy też w państwowej placówce. Dlatego cieszy nas, że na Bródnie rodzice mogą liczyć na fachową pomoc osób pracujących na co dzień z najmłodszymi. U nas dowiecie się, który opiekun z naszej dzielnicy otrzymał zaszczytny tytuł Super Opiekuna Dziennego w plebiscycie „Super żłobki 2018”.

Po raz trzynasty odbył się plebiscyt pn. „Super żłobek. Super klub dziecięcy, Super dzienny opiekun 2018”. Konkurs jest doskonałą okazją do zaprezentowania standardów oraz jakości, z jaką mamy do czynienia w placówkach państwowych oraz prywatnych zajmujących się opieką nad dziećmi. To również doskonała okazja do docenienia indywidualnych opiekunów.

W tym roku do konkursu przystąpiło łącznie 137 placówek – 71 żłobków publicznych, 27 placówek niepublicznych oraz 39 punktów dziennego opiekuna. Jury w konkursie stanowili rodzice, którzy za pośrednictwem anonimowej ankiety on-line oceniali placówki pod kątem:

– jakości opieki i zajęć dla maluchów

– otwartości na kontakty z rodzicami

– wyposażenia placówek

– jakości wyżywienia.

Badanie przeprowadzono w czerwcu 2018 r., a wzięło w nim udział blisko 2,5 tys. respondentów. Przyglądąc się formule konkursu, śmiemy twierdzić, że plebiscyt jest rzetelnym źródłem informacji o poszczególnych placówkach oraz indywidualnych opiekunach. Jest nie tylko obrazem jakościowym placówek, ale również mapą potrzeb rodziców. Pokazuje, że potrzeba dialogu między nauczycielem a rodzicem jest bardzo silna, że przestrzeń, w której przebywa dziecko ma dla rodziców znaczenie, tak samo jak zdrowe żywienie czy indywidualne podejście do dziecka.

Nie będziemy zatem trzymać Was dłużej w niepewności. Informujemy, że tytuł Super Opiekuna Dziennego 2018 otrzymała: Iwona Jaremek – dzienny opiekun w placówce przy ul. Chodeckiej 10. Tytuł ten dzieli z Magdaleną Rurką z placówki „Wesołe Maluszki” przy ul. Karola Darwina 15. Obie panie otrzymały po 98 punktów, ale co więcej zdobyły serce dzieci i zaufanie rodziców.

Serdecznie gratulujemy, a poniżej prezentujemy pozostałych laureatów. 

Tytuł „Super Żłobków 2018” w kategorii żłobki publiczne otrzymały:

Pierwsze miejsce (107 pkt.): żłobek nr 38 przy ul. Bertolta Brechta 14A, mini żłobek przy placu Światowida 3 oddział żłobka nr 36 przy ul. Strumykowej 18 i żłobek nr 46 przy ul. Stanisława Przybyszewskiego 70/72.

Drugie miejsce (106 pkt.): mini żłobek przy ul. Górczewskiej 27/35 oddział żłobka nr 19 przy ul. Rabsztyńskiej 22.

Trzecie miejsce (105 pkt.): żłobek nr 7 przy ul. Kmicica 3, żłobek nr 27 przy ul. Mariana Keniga 9 i mini żłobek przy ul. Badowskiej 2 oddział żłobka nr 34 przy ul. Nowy Świat 47A.

W tej kategorii przyznano również 11 wyróżnień.

Tytuł „Super Żłobków 2018” w kategorii żłobki niepubliczne otrzymały:

Pierwsze miejsce (105 pkt.): żłobek „Avocado” przy ul. Józefa Sułkowskiego 22

Drugie miejsce (104 pkt.): żłobek „Klub Malucha Anteczek” przy ul. Czereśniowej 106.

Trzecie miejsce (102 pkt.): żłobek „United Toddlers” przy al. Rzeczypospolitej 10/158 i żłobek „Małe Skrzaty” przy ul. Włodarzewskiej 80C.

Wszystkim startującym w konkursie serdecznie gratulujemy odwagi w zderzeniu się z opinią rodziców. Liczymy na to, że plebiscyt będzie dla wszystkich jeszcze większą motywacją do pracy nad warsztatem opiekuna oraz nad jakością usług placówek opiekuńczo-wychowawczych.  

 

źr. UM Warszawa

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.