Informacja z ostatniej chwili! Ruszyła budowa sortowni drobiu na Bródnie!

Wbrew woli mieszkańców oraz pomimo wytkniętych nieścisłości dotyczących inwestycji na Bródnie ruszyła budowa sortowni drobiu przy Staniewickiej.

O sortowni drobiu, która miała powstać na Bródnie za sprawą firmy Bruno Tassi, potentata na rynku dystrybucji wędlin, zrobiło się głośno, gdy zaniepokojeni mieszkańcy oprotestowali planowaną inwestycję.

#NIE dla SORTOWNI DROBIU na Staniewickiej

– Brud, smród i szczury! – niejednokrotnie „skandowali” na łamach lokalnych gazet, obawiając się  m.in. odpadów oraz wzmożonego ruchu. Niestety wyraźny sprzeciw targówczan nie przekonał władz dzielnicy. Co więcej pozwolenie na budowę wydano w okresie wakacyjnym, pod nieobecność większości mieszkańców zainteresowanych planami wobec terenu przy Staniewickiej 12, a poinformowano ich o tym fakcie w chwili, gdy niemożliwe było już odwołanie się od tej decyzji.

I tak dziś już wiadomo, że budowa sortowni ruszyła.

sortownia - Informacja z ostatniej chwili! Ruszyła budowa sortowni drobiu na Bródnie! - staniewicka, sortownia drobiu, inwestycja, budowa

Jak widać, burmistrzowi dzielnicy, aspirującemu na prezydenta Warszawy, nie przeszkadza zakład, w którym nieznany jest do końca proces technologiczny, o czym pisaliśmy w lipcu br.:

„W ostatnim czasie ukazała się niezależna ekspertyza dotycząca inwestycji pt. Sortownia drobiu. Wynik analizy jest druzgocący dla urzędników pana Antonika, bo… Z analizy projektowej nie wynika jednoznacznie, czy będzie to magazyn, hurtownia, paczkownia czy przetwórnia drobiu. Brak jest zaznaczonego procesu konserwacji mięsa, brak założeń technologicznych dla projektów instalacyjnych, brak odniesienia się do kontroli szkodników i insektów, brak informacji o tym, w jaki sposób utylizowane są zabrudzone lub zepsute resztki mięsa i wędlin […]”. W projekcie sortowni nie ma instalacji odprowadzającej wodę z krwią oraz krew z mycia mięsa i pojemników. Ponadto brak jest opinii sozologicznej, a na tej działce znajdowała się stara, posiadająca uszkodzenia stacja paliw…

Brak dialogu społecznego na Targówku dotyka nas niezmiernie. Pozory, pikniki i brak transparentności działań to elementy, które niedługo staną się atrybutami dzielnicy. Czy na pewno tego chcemy w kolejnych latach?

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.