Konsultowanie – pozorowanie. Jaki plan miejscowy dla Parku Bródnowskiego? Składanie wniosków trwa

Poruszający mieszkańców temat zabudowy największego targóweckiego zieleńca nie słabnie. Do 30 października br. można składać wnioski do planu miejscowego dla Parku Bródnowskiego. Wobec trwającej wiele miesięcy batalii i sposobu prowadzenia działań urzędniczych nikt nie pyta już, czy park zostanie przebudowany. Okazuje się, że kwestią czasu jedynie było pytanie, jak zostanie to zrobione.

Plan miejscowy to dokument, który ma za zadanie określić funkcje danego obszaru, jego przeznaczenie, warunki zagospodarowania i zabudowy terenu, a także rozmieszczenie inwestycji celu publicznego, i z takim właśnie dokumentem rozprawią się urzędnicy, którzy wdrażają proces zmian na Bródnie. Mowa oczywiście o przebudowie Parku Bródnowskiego.

Jeśli macie ochotę po raz kolejny przedstawić urzędnikom swoją wizję parku, to zachęcamy do wzięcia udziału w tej formie konsultacji. Oto wytyczne dotyczącego składania wniosków:

 1. Pobierz, wydrukuj formularz wniosku i wypełnij go. Pamiętaj, że do planów miejscowych, których opracowanie dopiero się rozpoczęło, składa się wnioski, natomiast na dalszym etapie, do projektów planów wykładanych do publicznego wglądu – uwagi do projektu planu. Informacje o przystąpieniu do sporządzania planu i możliwości składania wniosków publikowane są w ogłoszeniach prasowych i w Biuletynie Informacji Publicznej: http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/plany_zagospodarowania.
 2. W ogłoszeniu sprawdź, w jakim terminie można składać wnioski. Wniosek, który wpłynie po terminie, pozostanie bez rozpatrzenia.
 3. Wniosek złożony w terminie zostanie rozpatrzony przy opracowywaniu projektu planu. Nie otrzymasz odpowiedzi, ale możesz później sprawdzić podczas wyłożenia projektu planu, czy Twój wniosek został uwzględniony w ustaleniach planu.

Urzędnicy przekonują, że głosy mieszkańców mają znaczenie i zwracają uwagę na terminowość zgłaszania uwag, które uwzględnione w dokumencie, jakim jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, wpłyną na rozwój okolicy.

Pamiętajcie, wnioski wysyłamy do 30 października!  

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

4 myśli na temat “Konsultowanie – pozorowanie. Jaki plan miejscowy dla Parku Bródnowskiego? Składanie wniosków trwa

 • 23 października 2018 o 12:36
  Permalink

  Targówecki zieleniec? Bródnowski! Czemu Pani propaguje te wymyślone przez urzędników bzdury? Po co to przekłamywanie faktów. Przez takie teksty ludzie mylą Bródno z Targówkiem. Targówek ma swój park, a Bródno swój.

  Odpowiedz
 • 6 listopada 2018 o 10:39
  Permalink

  Lola / Romek – rozumiem przywiązanie do nazw blokowisk, ale dziś jest to Dzielnica Targówek (nie Bródno), więc czy się komuś to podoba czy nie, Park Bródnowski jest zieleńcem targóweckim, tak samo jak Park Stefana Wiecheckiego jest parkiem targóweckim.

  Zresztą nawet wasze dzisiejsze odwoływanie się do Bródna przez pryzmat tego jak zostało nazwane osiedle, niewiele ma wspólnego z historią, bo faktyczna wieś Stare Bródno to obszar ul. Ostródzkiej i kawałka dzisiejszej Malborskiej. Nic więcej.

  Dopiero później Bródno zaczęło powstawać od strony torów kolejowych w kierunku cmentarza i dzisiejszej ul. Kondratowicza. Tak samo jak Targówek od drugiej strony.

  Przekłamaniem jest tutaj natomiast sugerowanie, że oto mamy przed sobą kolejne konsultcje w sprawie parku Bródnowskiego. Konsultacje odnośnie tego co mieszkańcy chcą mieć w Parku dawno się skończyły. Teraz trwają prace nad planem zagospodarowania parku, tzn. wyznaczeniem granic dla tego co zostało ustalone w poprzednich konsultacjach. Jeśli z wcześniejszych konsultacji wynika, że w parku mają być małe całoroczne kawiarnie, to plan zagospodarowania to po prostu uwzględni, wskazując że mogą być to konstrukcje nie większe niż … oraz np wkomponowane w zieleń i zlokalizowane w tej i tej części parku. Jeśli w planie mówiono o ochronie granic zewntrznych parku przed zabudową, to to właśnie znajdzie się w planie. Tak zamo ja pergole, place zabaw itp itd.

  Odpowiedz
 • 8 listopada 2018 o 13:16
  Permalink

  A historyczny Targówek to gdzie był? Za Malborską? Nie. Bródno to jedne z najstarszych znanych miejsc osadnictwa. Targówka wtedy w ogóle nie było. Tak to już jest, że miejscowości się trochę przesuwają i przed wszystkim rozszerzają. Po wielu wiekach Bródno na dobre zaczęło funkcjonować w okolicy dzisiejszej ulicy Wysockiego.
  Chodzi o to żeby nie mylić różnych osiedli. Niech się procesy dotyczące nazw miejscowych odbywają naturalnie oddolnie, a nie z góry poprzez urzędników lub dziennikarzy, którzy nie szanują historii i tradycji.
  Administracyjnie Bródno kiedyś w początkach XX wieku było cyrkułem zdaje się XXV. Potem po II wojnie to była Praga Północ.
  Właściwie dlaczego nazwano dzielnicę Targówkiem? Kakiś urzędnik się wstydził, bo się będzie komuś nieodpowiednio kojarzyć z brudem? Targówek słabo funkcjonuje w świadomości mieszkańców. Większość mieszkańców nawet nie potrafi utworzyć poprawnego przymiotnika od Targówek. Na mapach nie funkcjonują przymiotniki związane z Targówkiem! Za to Bródno jest znane dzięki Cmentarzowi Bródnowskiemu, Szpitalowi Bródnowskiemu, Kanałkowi Bródnowskiemu i parkowi Bródnowskiemu.
  Bródno zostało okradzione przez MSI (Miejski system informacji). Nagle od ul św. Wincentego do kanałku Bródnowskiego jest Zacisze. Cmentarz Żydowski już jest na Targówku mieszkaniowym zamiast na Bródnie. Dawny PGR to teraz Targówek.

  Powtarzanie, nazywanie Bródna Targówkiem upowszechnia się w świadomości przyjezdnych i młodych mieszkańców.

  Stop dyskryminacji Bródna!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.