„Zieleń i kropka… lokalnie” na Targówku

Ruszyła druga edycja akcji „Zieleń i kropka… lokalnie”. Tym razem działania wokół miejskiej zieleni skupione zostaną w trzech dzielnicach: na Pradze-Południe, Woli oraz u nas, na Targówku. Sprawdźcie, co się będzie działo.

Celem akcji „Zieleń i kropka… lokalnie” jest przybliżenie mieszkańcom zielonych części dzielnicy oraz skonsultowanie, w jakich jej punktach powinny powstać ogrody społeczne, parki lub skwery.

Tym razem do projektu zaproszeni zostali m.in. mieszkańcy Targówka. Przed nami spacery z przewodnikami oraz możliwość wypełnienia ankiety on-line.

Tereny zieleni to nieodłączna część Warszawy i jej mieszkańców. Parki i lasy są atrakcyjną przestrzenią do odpoczynku i rekreacji. Dzięki zrównoważonemu rozwojowi miasta zieleń stanowi już 40 proc. powierzchni stolicy. Z uwagą słuchamy głosu warszawiaków, którzy przedstawiają swoje pomysły na miejsca pełne kwiatów, krzewów i drzew. Dzielą się swoimi opiniami za pomocą internetowych ankiet, a także podczas konsultacji prowadzonych na osiedlowych spotkaniach – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

O spacerach z przewodnikami będziemy Was na bieżąco informować. Możecie również śledzić kolejne spotkania na Facebooku Zieleń Warszawska.

A teraz zachęcamy Was do wypełnienia ankiety poświęconej zieleni w naszej dzielnicy.

Zbieramy pomysły na tworzenie ogrodów społecznościowych, parków, skwerów i stawianie elementów małej architektury. Zależy nam, by jak najlepiej zagospodarować tereny zieleni. Odnowione miejsca mają spełnić oczekiwania mieszkańców. To niezwykle ważne, by przestrzeń była przystosowana do ich codziennych potrzeb – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

„[…] Projekt „Zieleń i kropka… lokalnie” prowadzi m.st Warszawa wraz z Fundacją alter eko. Pierwsza, zeszłoroczna edycja programu była realizowana na Białołęce. Dzięki akcji udało się zaktywizować lokalną społeczność do działań na rzecz zieleni, a także wydać publikację „ZOOM na zieleń Białołęki”, promującą cenne przyrodniczo miejsca w dzielnicy”.

Źr. UM Warszawa

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.