Marsz Kundelków w Warszawie

„Razem ze mną kundel bury […]” będzie można zanucić już w najbliższą sobotę, 27 października, podczas Marszu Kundelków. To właśnie w tym dniu warszawiacy przejdą wraz ze swoimi psami ulice Starego Miasta. Niezwykły spacer rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie promował adopcję zwierząt.

– Mieszkańcy spotkają podopiecznych Schroniska „Na Paluchu” w samym centrum stolicy. To kontynuacja projektu Adoptuj Warszawiaka, w ramach którego psy opuszczają na chwilę placówkę, przyjeżdżają z wolontariuszami na miejskie wydarzenia i promują adopcję zwierząt.  Do naszego jesiennego spaceru może się dołączyć każdy miłośnik czworonogów – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

„[…] Marsz Kundelków rozpocznie się o godz. 12.00 przy ul. Nowy Świat, tuż obok pomnika Kopernika. Uczestnicy przejdą się ul. Krakowskiego Przedmieścia w stronę Multimedialnego Parku Fontann, gdzie do godz. 15.00 będą otwarte specjalne stoiska. Mieszkańcy skorzystają tam z bezpłatnego czipowania zwierząt. Na miejscu będą mogli także wygrawerować adresatkę dla psa lub kota, za symboliczną kwotę 15 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie”.

Aby zapobiec bezdomności zwierząt w stolicy od 11 lat dofinansowujemy czipowanie psów i kotów. Dzięki współpracy z przychodniami weterynaryjnymi, bezpłatny czip otrzymało już ponad 96 153 domowych pupili. Łącznie przeznaczyliśmy na ten cel blisko 4,56 mln zł. Cieszę się, że właściciele dbają o odpowiednie znakowanie czworonogów. Zarówno adresatka, jak i czip, pomaga nam w szybki sposób skontaktować się z opiekunem, gdy znajdujemy zagubione zwierzę – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj, a także na stronie internetowej Schroniska „Na Paluchu”.

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z innym akcjami promującymi adopcję zwierząt, jak chociażby stworzenie kociego punktu adopcyjno-informacyjnego na Ochocie pn. „Ochota na kota”.

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.