Marsz Kundelków w Warszawie

„Razem ze mną kundel bury […]” będzie można zanucić już w najbliższą sobotę, 27 października, podczas Marszu Kundelków. To właśnie w tym dniu warszawiacy przejdą wraz ze swoimi psami ulice Starego Miasta. Niezwykły spacer rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie promował adopcję zwierząt.

– Mieszkańcy spotkają podopiecznych Schroniska „Na Paluchu” w samym centrum stolicy. To kontynuacja projektu Adoptuj Warszawiaka, w ramach którego psy opuszczają na chwilę placówkę, przyjeżdżają z wolontariuszami na miejskie wydarzenia i promują adopcję zwierząt.  Do naszego jesiennego spaceru może się dołączyć każdy miłośnik czworonogów – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

„[…] Marsz Kundelków rozpocznie się o godz. 12.00 przy ul. Nowy Świat, tuż obok pomnika Kopernika. Uczestnicy przejdą się ul. Krakowskiego Przedmieścia w stronę Multimedialnego Parku Fontann, gdzie do godz. 15.00 będą otwarte specjalne stoiska. Mieszkańcy skorzystają tam z bezpłatnego czipowania zwierząt. Na miejscu będą mogli także wygrawerować adresatkę dla psa lub kota, za symboliczną kwotę 15 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie”.

Aby zapobiec bezdomności zwierząt w stolicy od 11 lat dofinansowujemy czipowanie psów i kotów. Dzięki współpracy z przychodniami weterynaryjnymi, bezpłatny czip otrzymało już ponad 96 153 domowych pupili. Łącznie przeznaczyliśmy na ten cel blisko 4,56 mln zł. Cieszę się, że właściciele dbają o odpowiednie znakowanie czworonogów. Zarówno adresatka, jak i czip, pomaga nam w szybki sposób skontaktować się z opiekunem, gdy znajdujemy zagubione zwierzę – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Szczegóły wydarzenia dostępne są tutaj, a także na stronie internetowej Schroniska „Na Paluchu”.

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z innym akcjami promującymi adopcję zwierząt, jak chociażby stworzenie kociego punktu adopcyjno-informacyjnego na Ochocie pn. „Ochota na kota”.

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.