200 metrów szczęścia, czyli powstaje chodnik wzdłuż „małej” Radzymińskiej

Wreszcie powstanie chodnik, a raczej chodniczek, łączący Targówek z Pragą-Północ. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął budowę 200-metrowego odcinka od ul. Wołomińskiej do ul. Naczelnikowskiej.

O tym, jak trudno wybudować 200-metrowy chodnik na styku dwóch dzielnic, pisaliśmy w kwietniu br. W sprawie braku przejścia pod wiaduktem kolejowym między Targówkiem Fabrycznym a Pragą-Północ od wielu lat interweniowali mieszkańcy oraz PSM Michałów. Jasne było dla wszystkich, że miejsce jest niebezpieczne i konieczna jest modernizacja odcinka łączącego dzielnice.

Niestety potrzeby mieszkańców to jedno, a procedury urzędnicze to drugie. Wszystko jednak wskazuje na to, że dobiega końca okres, w którym mieszkańcy muszą poruszać się wydeptaną po trawniku ścieżką. Dwuletnie rozmowy Zarządu Dróg Miejskich z Polskimi Kolejami Państwowymi dobiegły końca i finał okazuje się przychylny mieszkańcom. ZDM otrzymało zgodę PKP niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę chodnika.

„[…] Czekamy jeszcze na komisyjne przekazanie terenu pod wiaduktem przez PKP, ale rozpoczęliśmy już prace budowlane na pozostałym odcinku. Dzięki temu, przy sprzyjających warunkach, chodnik może być gotowy w ciągu najbliższych kilku tygodni” – czytamy na stronie spółki.

200 metrów w kilka lat. Co na to mieszkańcy?

Źr./fot. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “200 metrów szczęścia, czyli powstaje chodnik wzdłuż „małej” Radzymińskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.