200 metrów szczęścia, czyli powstaje chodnik wzdłuż „małej” Radzymińskiej

Wreszcie powstanie chodnik, a raczej chodniczek, łączący Targówek z Pragą-Północ. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął budowę 200-metrowego odcinka od ul. Wołomińskiej do ul. Naczelnikowskiej.

O tym, jak trudno wybudować 200-metrowy chodnik na styku dwóch dzielnic, pisaliśmy w kwietniu br. W sprawie braku przejścia pod wiaduktem kolejowym między Targówkiem Fabrycznym a Pragą-Północ od wielu lat interweniowali mieszkańcy oraz PSM Michałów. Jasne było dla wszystkich, że miejsce jest niebezpieczne i konieczna jest modernizacja odcinka łączącego dzielnice.

Niestety potrzeby mieszkańców to jedno, a procedury urzędnicze to drugie. Wszystko jednak wskazuje na to, że dobiega końca okres, w którym mieszkańcy muszą poruszać się wydeptaną po trawniku ścieżką. Dwuletnie rozmowy Zarządu Dróg Miejskich z Polskimi Kolejami Państwowymi dobiegły końca i finał okazuje się przychylny mieszkańcom. ZDM otrzymało zgodę PKP niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę chodnika.

„[…] Czekamy jeszcze na komisyjne przekazanie terenu pod wiaduktem przez PKP, ale rozpoczęliśmy już prace budowlane na pozostałym odcinku. Dzięki temu, przy sprzyjających warunkach, chodnik może być gotowy w ciągu najbliższych kilku tygodni” – czytamy na stronie spółki.

200 metrów w kilka lat. Co na to mieszkańcy?

Źr./fot. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “200 metrów szczęścia, czyli powstaje chodnik wzdłuż „małej” Radzymińskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.