„Wolna i Niepodległa” – całe rodziny świętują niepodległość w Domu Kultury Zacisze

Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa okazja do wspólnego celebrowania, to również doskonały pretekst, by odwiedzić Dom Kultury Zacisze. Chór Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego Jubilus przygotował projekt „Wolna i Niepodległa”, do udziału w którym zaprasza całe rodziny. Nie zabraknie muzyki, poezji niepodległościowej oraz twórczych warsztatów.

Już 17 listopada, w sobotę, w Domu Kultury Zacisze przy ul. Blokowej 1, odbędzie się szczególne spotkanie pokoleń. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości organizatorzy zapraszają dzieci, rodziców, dziadków oraz wszystkich, którzy chcieliby wspólnie upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości.

W programie:

godz. 16.00 Warsztaty rodzinne

godz. 17.00 Koncert Chóru Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego JUBILUS pod dyrekcją Krystyny Stańczak-Pałygi.

Jak zapewniają organizatorzy, „projekt „Wolna i Niepodległa” ma na celu popularyzację oraz upowszechnianie muzyki i poezji niepodległościowej. W połączeniu z aktywnym udziałem całych rodzin we wspólnym świętowaniu. Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami / dziadkami / opiekunami wykonają biało-czerwone kotyliony. Z Chórem Wychowanków harcmistrza Władysława Skoraczewskiego JUBILUS rozśpiewają się, aby aktywnie włączyć się w drugą, koncertową część projektu i wspólnie zaintonować wybrane pieśni. W nastrój koncertu wprowadzi wszystkich gawęda historyczna dotycząca miejsc walki o Niepodległość”.

Wydarzenie realizowane jest przez Chór Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego JUBILUS pod dyrekcją Krystyny Stańczak-Pałygi.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Źr. DK Zacisze

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.