82-latka z Suwalskiej okradziona metodą „na policjanta”. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Nie od dziś słyszymy o metodzie kradzieży „na policjanta”. Funkcjonuje ona również pod nazwą „na wnuczka” i doskonale, niestety, sprawdza się wśród starszych osób, które naiwnie próbują wyciągnąć rodzinę z finansowych tarapatów lub wesprzeć służby porządkowe swoją emeryturą. Nie inaczej było w sierpniu br., gdy do 82-letniej mieszkanki bloku przy Suwalskiej, zgłosiła się „Policja” i wyłudziła od niczego nieświadomej kobiety 2000 zł.

Metoda wyłudzenia „na wnuczka/na policjanta”, którą stosują przestępcy, polega na wyłudzeniu od osób starszych pieniędzy. Mechanizm jest bardzo prosty, wyłudzający wmawiają ofierze, że jej wsparcie finansowe umożliwi pomoc osobie z jej bliskiego otoczenia, np. wnuczkowi. Niektórzy idą jeszcze dalej, podając się za funkcjonariuszy policji, potrafią doprowadzić osoby samotne, bez rodzin do przekazania dużych kwot pieniędzy celem wsparcia działań policji lub innych służb!

Dziś, ku przestrodze osób starszych oraz ich rodzin, zamieszczamy komunikat policjantów z Komisariatu z Targówka. 31 sierpnia br. 82-letnia mieszkanka bloku mieszczącego się przy ul. Suwalskiej otrzymała telefon od rzekomego policjanta, który poinformował ją, iż jej wnuczek został zatrzymany przez Policję, a jedyną możliwością zwolnienia chłopaka z aresztu jest przekazanie funkcjonariuszowi 2000 zł. Starsza pani nie zwlekała, gdy w jej mieszkaniu zjawiła się obca kobieta. Bez wahania przekazała jej pieniądze.

Oczywiście wnuczek pokrzywdzonej nie miał kłopotów i seniorka padła ofiarą wyłudzaczy. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek kobiety, która może mieć bezpośredni związek z tym oszustwem.

zlodziej suwalska - 82-latka z Suwalskiej okradziona metodą „na policjanta”. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy -

zlodziej 2 suwalska - 82-latka z Suwalskiej okradziona metodą „na policjanta”. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy -

„Osoba, której wizerunek publikujemy, pełniła rolę tzw. ,,odbieraka”. Kobieta ma około 20-27 lat, była tęgiej budowa ciała, wzrost około 165-170 cm. Ubrana była w czarne buty sportowe (typu tenisówki z białą obwódką podeszwy), krótkie czarne spodenki, czarną koszulę z krótkim rękawem z widocznymi białymi wzorami jednego typu, na głowie miała czarną czapkę typu bejsbolówkę, posiadała torbę damską w kolorze beżowym”.

Osoby, które rozpoznają kobietę ze zdjęć lub mają jakiekolwiek informacje odnośnie tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantem prowadzącym tę sprawę w Komisariacie Policji Warszawa Targówek przy ul. Chodeckiej 3/5 lub pod numerem telefonu (22) 603-81-71, (22) 603-81-52 powołując się na numer SWD-371713/18.

Informacje można również przekazać w formie elektronicznej, pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl.

Policja zapewnia, że gwarantuje anonimowość.

Źr. KRP VI

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “82-latka z Suwalskiej okradziona metodą „na policjanta”. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

  • 13 listopada 2018 o 15:25
    Permalink

    Chyba niektórzy jeszcze się boją milicji i starych czasów. Ktoś dzwoni, przedstawia się jako policjant i ludzie dają pieniądze. I na nic się zdają te kampanie w tv lub na bilbordach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.