Tajemnice 30-letniego tkactwa. Weekend w Domu Kultury Zacisze

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że zaciszańska Pracownia Tkactwa Artystycznego obchodzi swoje 30. urodziny. Z tej okazji Dom Kultury Zacisze pragnie odkryć przed Wami tajemnice tkackich tradycji. Poznajcie szczegóły.

W najstarszej pracowni Domu Kultury Zacisze w ciągu 30 lat powstało około 320 wyjątkowych gobelinów inspirowanych najsłynniejszymi dziełami sztuki, pejzażami czy postaciami ze świata kultury. Instruktorem od początku istnienia pracowni jest Teresa Szczepańska, która z radością i wytrwałością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Już w najbliższy weekend pracownia otworzy się dla swoich gości, prezentując tajemnice tkactwa, jego historię oraz techniki. Ponadto urodziny świętować będziemy podczas wspaniałego koncertu.

A oto, jak prezentuje się weekendowy program spotkań z mistrzami tkactwa artystycznego:

1 grudnia, sobota, godz. 11.00-17.00 – Dzień Otwarty w Pracowni Tkactwa

– warsztaty tkactwa dla dzieci 10+, młodzieży i dorosłych

– rozmowa z tkającymi osobami i podejrzenie ich warsztatu pracy

– możliwość obejrzenia wystawy.

2 grudnia, godz. 16.00 Otwarcie wystawy tkactwa artystycznego oraz koncert Tango Nuevo

Wstęp wolny.

„Zapraszamy na koncert zespołu  Sentido del Tango z okazji 30-lecia Tkactwa artystycznego DK Zacisze. W programie koncertu m.in.:  A. Piazzolla – Oblivion,  A. Piazzolla – Libertango,  G. Rodriguez – La cumparsita, J. Petersburski – To ostatnia niedziela, A. Villoldo – El choclo,  J. Petersburski – Tango milonga, A. Piazzolla – Maria de Buenos Aires.

Zespół Sentido del Tango w składzie: 

Piotr Kopietz – bandoneon

Łukasz Chrzęszczyk – fortepian

Joanna Hort – wokal

Mateusz Szemraj – gitara

oraz gościnnie

Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski – taniec.

Realizacja koncertu w ramach projektu „Muzycznie dla sąsiadów” – Budżet Partycypacyjny 2018.

Argentyńskie Tango to pasja, której bliskie doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej kontrastów i ekspresji. Na uwagę szczególną zasługuje Tango Nuevo – gatunek łączący w sobie elementy argentyńskiego tanga, muzyki klasycznej i jazzu. Specyficzny rodzaj intymności oraz klimat tanga, w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym i takie też proponuje zespół Sentido del Tango. To co zespół wyróżnia, to niepowtarzalne brzmienie bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary oraz niezwykłym żeńskim wokalem. W repertuarze zespół posiada Tango Nuevo, klasyczne tanga argentyńskie i polskie w autorskich opracowaniach oraz kompozycje własne”.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Domu Kultury Zacisze w najbliższy weekend. Więcej szczegółów tu.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.