Tajemnice 30-letniego tkactwa. Weekend w Domu Kultury Zacisze

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że zaciszańska Pracownia Tkactwa Artystycznego obchodzi swoje 30. urodziny. Z tej okazji Dom Kultury Zacisze pragnie odkryć przed Wami tajemnice tkackich tradycji. Poznajcie szczegóły.

W najstarszej pracowni Domu Kultury Zacisze w ciągu 30 lat powstało około 320 wyjątkowych gobelinów inspirowanych najsłynniejszymi dziełami sztuki, pejzażami czy postaciami ze świata kultury. Instruktorem od początku istnienia pracowni jest Teresa Szczepańska, która z radością i wytrwałością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Już w najbliższy weekend pracownia otworzy się dla swoich gości, prezentując tajemnice tkactwa, jego historię oraz techniki. Ponadto urodziny świętować będziemy podczas wspaniałego koncertu.

A oto, jak prezentuje się weekendowy program spotkań z mistrzami tkactwa artystycznego:

1 grudnia, sobota, godz. 11.00-17.00 – Dzień Otwarty w Pracowni Tkactwa

– warsztaty tkactwa dla dzieci 10+, młodzieży i dorosłych

– rozmowa z tkającymi osobami i podejrzenie ich warsztatu pracy

– możliwość obejrzenia wystawy.

2 grudnia, godz. 16.00 Otwarcie wystawy tkactwa artystycznego oraz koncert Tango Nuevo

Wstęp wolny.

„Zapraszamy na koncert zespołu  Sentido del Tango z okazji 30-lecia Tkactwa artystycznego DK Zacisze. W programie koncertu m.in.:  A. Piazzolla – Oblivion,  A. Piazzolla – Libertango,  G. Rodriguez – La cumparsita, J. Petersburski – To ostatnia niedziela, A. Villoldo – El choclo,  J. Petersburski – Tango milonga, A. Piazzolla – Maria de Buenos Aires.

Zespół Sentido del Tango w składzie: 

Piotr Kopietz – bandoneon

Łukasz Chrzęszczyk – fortepian

Joanna Hort – wokal

Mateusz Szemraj – gitara

oraz gościnnie

Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski – taniec.

Realizacja koncertu w ramach projektu „Muzycznie dla sąsiadów” – Budżet Partycypacyjny 2018.

Argentyńskie Tango to pasja, której bliskie doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej kontrastów i ekspresji. Na uwagę szczególną zasługuje Tango Nuevo – gatunek łączący w sobie elementy argentyńskiego tanga, muzyki klasycznej i jazzu. Specyficzny rodzaj intymności oraz klimat tanga, w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym i takie też proponuje zespół Sentido del Tango. To co zespół wyróżnia, to niepowtarzalne brzmienie bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary oraz niezwykłym żeńskim wokalem. W repertuarze zespół posiada Tango Nuevo, klasyczne tanga argentyńskie i polskie w autorskich opracowaniach oraz kompozycje własne”.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Domu Kultury Zacisze w najbliższy weekend. Więcej szczegółów tu.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.