Znamy nazwy pięciu nowych stacji metra. Jaka będzie szósta?

Podczas II sesji Rady m.st. Warszawy, która odbyła się 6 grudnia, radni podjęli uchwały dotyczące zastąpienia roboczych nazw stacji II linii metra nazwami oficjalnymi. Poznaliśmy pięć z nich, bo nadal nierozstrzygnięta została kwestia stacji u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego.

Jak podał stołeczny Ratusz, radni zdecydowali o nazwach trzech podziemnych przystanków na odcinku zachodnim i dwóch na odcinku wschodnim rozbudowywanej II linii metra.

„[…] W stolicy, na różnym stopniu zaawansowania, prowadzona jest obecnie budowa 15 kilometrów tuneli i 14 stacji metra. Najbardziej zaawansowane są prace prowadzone na Woli oraz Pradze-Północ i Targówku. W lewobrzeżnej Warszawie budowanych jest 3,5 km trasy, a na wschodzie miasta 3,12 km. Na każdym z tych fragmentów są po trzy stacje podziemnej kolei.

Za Rondem Daszyńskiego budowane są stacje:

Płocka (na ul. Płockiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wolską),

Młynów (na ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Sokołowską i Syreny) i

Księcia Janusza (przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Księcia Janusza).

Za stacją Dworzec Wileński powstają kolejno:

Szwedzka (w pobliżu skrzyżowania ul. Strzeleckiej i Szwedzkiej),

C17* (u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego) i

Trocka (w sąsiedztwie ul. Trockiej)”.

Jak widać, nadal nie ma oficjalnej nazwy dla stacji na Targówku, u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego. Okazuje się, że w czasie sesji radni „przegłosowali poprawkę dotyczącą nazwy dla stacji technicznie określanej jako C17. W jej wyniku robocza nazwa stacji „Targówek” została zmieniona na „Targówek Mieszkaniowy”.

Co dalej? Procedury mówią, że projekt uchwały zostanie zwrócony do Urzędu m.st. Warszawy w celu przeprowadzenia ponownych konsultacji z Zespołem Nazewnictwa Miejskiego oraz Radą Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Jednak ostateczną decyzję i tak podejmą warszawscy radni.

A Wy, jaką nazwę stacji budowanej u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego chcielibyście zobaczyć na tablicach informacyjnych metra? Targówek czy Targówek Mieszkaniowy? A co myślicie o nazwie: Teatr Rampa albo GKP Targówek?

Zapraszamy do dyskusji.

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Znamy nazwy pięciu nowych stacji metra. Jaka będzie szósta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.