Znamy nazwy pięciu nowych stacji metra. Jaka będzie szósta?

Podczas II sesji Rady m.st. Warszawy, która odbyła się 6 grudnia, radni podjęli uchwały dotyczące zastąpienia roboczych nazw stacji II linii metra nazwami oficjalnymi. Poznaliśmy pięć z nich, bo nadal nierozstrzygnięta została kwestia stacji u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego.

Jak podał stołeczny Ratusz, radni zdecydowali o nazwach trzech podziemnych przystanków na odcinku zachodnim i dwóch na odcinku wschodnim rozbudowywanej II linii metra.

„[…] W stolicy, na różnym stopniu zaawansowania, prowadzona jest obecnie budowa 15 kilometrów tuneli i 14 stacji metra. Najbardziej zaawansowane są prace prowadzone na Woli oraz Pradze-Północ i Targówku. W lewobrzeżnej Warszawie budowanych jest 3,5 km trasy, a na wschodzie miasta 3,12 km. Na każdym z tych fragmentów są po trzy stacje podziemnej kolei.

Za Rondem Daszyńskiego budowane są stacje:

Płocka (na ul. Płockiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wolską),

Młynów (na ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Sokołowską i Syreny) i

Księcia Janusza (przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Księcia Janusza).

Za stacją Dworzec Wileński powstają kolejno:

Szwedzka (w pobliżu skrzyżowania ul. Strzeleckiej i Szwedzkiej),

C17* (u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego) i

Trocka (w sąsiedztwie ul. Trockiej)”.

Jak widać, nadal nie ma oficjalnej nazwy dla stacji na Targówku, u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego. Okazuje się, że w czasie sesji radni „przegłosowali poprawkę dotyczącą nazwy dla stacji technicznie określanej jako C17. W jej wyniku robocza nazwa stacji „Targówek” została zmieniona na „Targówek Mieszkaniowy”.

Co dalej? Procedury mówią, że projekt uchwały zostanie zwrócony do Urzędu m.st. Warszawy w celu przeprowadzenia ponownych konsultacji z Zespołem Nazewnictwa Miejskiego oraz Radą Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Jednak ostateczną decyzję i tak podejmą warszawscy radni.

A Wy, jaką nazwę stacji budowanej u zbiegu ul. Pratulińskiej i M. Ossowskiego chcielibyście zobaczyć na tablicach informacyjnych metra? Targówek czy Targówek Mieszkaniowy? A co myślicie o nazwie: Teatr Rampa albo GKP Targówek?

Zapraszamy do dyskusji.

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Znamy nazwy pięciu nowych stacji metra. Jaka będzie szósta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.