Wolność. Własność. Sprawiedliwość

W październiku 2018 roku, tuż przed wyborami samorządowymi, Rada Miasta Warszawy (zdominowana przez Radnych PO) przyjęła uchwałę ustalającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat.

W  czwartek 13 grudnia 2018 roku, blisko dwa miesiące po wygranych przez PO wyborach w Warszawie,  Rada Miasta podjęła decyzję o maksymalnej bonifikacie na poziomie 60%. Bonifikata dotyczy przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

Skąd ta zmiana? Oczywiście jak zawsze chodzi się o pieniądze. Nasze pieniądze, które my mieszkańcy w pocie czoła wypracowujemy własnymi rękoma. W zamieszczonej przez skarbnika miasta opinii do uchwały zmniejszającej bonifikatę czytamy: obniżenie bonifikaty spowoduje zmniejszenie negatywnych konsekwencji dla budżetu miasta i Wieloletniej Prognozy Finansowej o kwotę blisko 1,7 mld zł.

Temat bonifikaty stał się bolączką dla mieszkańców i pożywką dla Radnych Miasta reprezentujących opozycyjny Klub Prawa i Sprawiedliwości. W naszej dzielnicy na wniosek Klubu PiS odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy już jutro tj. 18.12.2018 o godz. 17.00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w posiedzeniu.  To są Wasze pieniądze, to jest Wasza sprawa, Szanowni Mieszkańcy naszej pięknej dzielnicy. Do zobaczenia jutro o 17.00 w UD Targówek.

BJ

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

4 myśli na temat “Wolność. Własność. Sprawiedliwość

 • 17 grudnia 2018 o 22:14
  Permalink

  Złodzieje! Chodniki oblodzone. Przetargi się ciągną. Smog! Brak żłobków, szkół, przychodni i szpitali. Nie robią bus pasów. Nie potrafią zrobić zielonej fali dla tramwajów. Złodziejska reprywatyzacja. I wiele innych grzechów władz.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2018 o 12:29
  Permalink

  Może jednak zmięknie im rura przed wyborami do Europarlamentu. Dziś Trzasku powiedział, że zwróci się do Rady Warszawy. Może to coś pomoże.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2018 o 14:19
  Permalink

  To się będzie za czaskoskim ciągnąc jak smród.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.