Wolność. Własność. Sprawiedliwość

W październiku 2018 roku, tuż przed wyborami samorządowymi, Rada Miasta Warszawy (zdominowana przez Radnych PO) przyjęła uchwałę ustalającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat.

W  czwartek 13 grudnia 2018 roku, blisko dwa miesiące po wygranych przez PO wyborach w Warszawie,  Rada Miasta podjęła decyzję o maksymalnej bonifikacie na poziomie 60%. Bonifikata dotyczy przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

Skąd ta zmiana? Oczywiście jak zawsze chodzi się o pieniądze. Nasze pieniądze, które my mieszkańcy w pocie czoła wypracowujemy własnymi rękoma. W zamieszczonej przez skarbnika miasta opinii do uchwały zmniejszającej bonifikatę czytamy: obniżenie bonifikaty spowoduje zmniejszenie negatywnych konsekwencji dla budżetu miasta i Wieloletniej Prognozy Finansowej o kwotę blisko 1,7 mld zł.

Temat bonifikaty stał się bolączką dla mieszkańców i pożywką dla Radnych Miasta reprezentujących opozycyjny Klub Prawa i Sprawiedliwości. W naszej dzielnicy na wniosek Klubu PiS odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Dzielnicy już jutro tj. 18.12.2018 o godz. 17.00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w posiedzeniu.  To są Wasze pieniądze, to jest Wasza sprawa, Szanowni Mieszkańcy naszej pięknej dzielnicy. Do zobaczenia jutro o 17.00 w UD Targówek.

BJ

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

4 myśli na temat “Wolność. Własność. Sprawiedliwość

 • 17 grudnia 2018 o 22:14
  Permalink

  Złodzieje! Chodniki oblodzone. Przetargi się ciągną. Smog! Brak żłobków, szkół, przychodni i szpitali. Nie robią bus pasów. Nie potrafią zrobić zielonej fali dla tramwajów. Złodziejska reprywatyzacja. I wiele innych grzechów władz.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2018 o 12:29
  Permalink

  Może jednak zmięknie im rura przed wyborami do Europarlamentu. Dziś Trzasku powiedział, że zwróci się do Rady Warszawy. Może to coś pomoże.

  Odpowiedz
 • 18 grudnia 2018 o 14:19
  Permalink

  To się będzie za czaskoskim ciągnąc jak smród.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.