Pamiętasz Targówek sprzed lat? Stwórz wystawę poświęconą naszej dzielnicy

Zdjęcia i dokumenty, historie wielkie i małe, każde wspomnienie z Targówka Mieszkaniowego oraz Zacisza przyczyni się do powstania wystawy plenerowej, dzięki której warszawiacy będą mogli przybliżyć sobie historię naszej dzielnicy, a mieszkańcy na nowo odkryć jej blask. Jaka była? Jak się zmieniła? Co dała pokoleniom? Jak jest teraz?

W ramach Programu Rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy stołeczny ratusz we współpracy ze Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy Kolejka Marecka oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze chce stworzyć wystawę plenerową poświęconą Targówkowi Mieszkaniowemu oraz Zaciszu.

Jeśli chcecie podzielić się swoją historią związaną z tą dzielnicą, dysponujecie ciekawymi zdjęciami czy dokumentami upamiętniającymi wydarzenia ważne dla Was lub mogące być ważne dla innych, to zachęcamy Was do zgłoszenia się i podzielenia wspomnieniami.

Chęć współtworzenia wystawy można zgłosić e-mailowo: rewitalizacja.weronika@gmail.com lub telefonicznie: 601 393 676.

Co o pomyśle sądzą jej pomysłodawcy? Przede wszystkim chcą uchwycić zmiany, jakie przeszła dzielnica. Zależy im na pokazaniu artefaktów, zachęcają do udostępnienia zarówno historii dawnych, jak i współczesnych.

wystawa targowek - Pamiętasz Targówek sprzed lat? Stwórz wystawę poświęconą naszej dzielnicy -

Jeśli projekt wydaje się Wam godny uwagi, to nie zwlekajcie. Wystawa plenerowa czeka.

 

Źr. UD Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.