Pamiętasz Targówek sprzed lat? Stwórz wystawę poświęconą naszej dzielnicy

Zdjęcia i dokumenty, historie wielkie i małe, każde wspomnienie z Targówka Mieszkaniowego oraz Zacisza przyczyni się do powstania wystawy plenerowej, dzięki której warszawiacy będą mogli przybliżyć sobie historię naszej dzielnicy, a mieszkańcy na nowo odkryć jej blask. Jaka była? Jak się zmieniła? Co dała pokoleniom? Jak jest teraz?

W ramach Programu Rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy stołeczny ratusz we współpracy ze Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy Kolejka Marecka oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze chce stworzyć wystawę plenerową poświęconą Targówkowi Mieszkaniowemu oraz Zaciszu.

Jeśli chcecie podzielić się swoją historią związaną z tą dzielnicą, dysponujecie ciekawymi zdjęciami czy dokumentami upamiętniającymi wydarzenia ważne dla Was lub mogące być ważne dla innych, to zachęcamy Was do zgłoszenia się i podzielenia wspomnieniami.

Chęć współtworzenia wystawy można zgłosić e-mailowo: rewitalizacja.weronika@gmail.com lub telefonicznie: 601 393 676.

Co o pomyśle sądzą jej pomysłodawcy? Przede wszystkim chcą uchwycić zmiany, jakie przeszła dzielnica. Zależy im na pokazaniu artefaktów, zachęcają do udostępnienia zarówno historii dawnych, jak i współczesnych.

wystawa targowek - Pamiętasz Targówek sprzed lat? Stwórz wystawę poświęconą naszej dzielnicy -

Jeśli projekt wydaje się Wam godny uwagi, to nie zwlekajcie. Wystawa plenerowa czeka.

 

Źr. UD Targówek

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.