D E M O K R A C J A

Kazali nam czekać pod drzwiami, potem łaskawie wezwali do sali.  Staliśmy i patrzyliśmy na szanowne grono Rady Nadzorczej SM Bródno. My stoimy, a oni sobie siedzą za stołami pełnymi ciasteczek. Tomek spytał, czy tak będziemy sobie stać. No i staliśmy, do samego końca, nikt nas nie poprosił, żebyśmy usiedli, chociaż miejsc wystarczyłoby dla wszystkich. Potem Mirek „poprosił” radę, aby odwołała uchwałę „prezesa”, na co przewodniczący stwierdził, że „się ustosunkuje” i nam podziękowali – tak relacjonuje wizytę ze spotkania z Radą Nadzorczą SM Bródno jeden z mieszkańców naszej dzielnicy.

17 grudnia 2018, 11 dni po tym jak „prezes” Szczurowski odwołał legalnie przeprowadzone wybory do Rad Osiedli SM „Bródno”, mieszkańcy naszej dzielnicy (wśród nich Radni Rad Osiedli, którzy nie uzyskali aprobaty „prezesa”) postanowili wybrać się na posiedzenie Rady Nadzorczej (RN) SM Bródno.

Głównym powodem dla którego mieszkańcy odwiedzili posiedzenie RN było to, aby przekonać to szanowne grono do odwołania uchwały „prezesa”, która unieważniła legalnie zwołane i przeprowadzone wybory do Spółdzielczych Rad Osiedli. Olbrzymim  zaskoczeniem dla mieszkańców było to, że wśród członków Rady Nadzorczej SM Bródno siedział Burmistrz Dzielnicy Targówek – Sławomir Antonik, który przypominamy – nie jest członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni i jak sam twierdzi, „w sprawy SM Bródno się nie miesza.”

Finał spotkania był taki, że Rada Nadzorcza nie cofnęła się nawet na milimetr, a mieszkańcy na ręce przewodniczącego RN złożyli poniższy dokument, dając jednoznaczny sygnał, że nie odpuszczą i będą walczyć o transparentność, uczciwość i respektowanie zasad demokracji.

BJ

Rada Nadzorcza - D E M O K R A C J A - Warszawa, uchwała, targówek, Szczurowski, sm bródno, Rady Osiedli, radni, Rada Nadzorcza, bródno, Antonik

Bernard Jankowski

Redaktor Naczelny Mieszkańca Targówka

Jedna myśl na temat “D E M O K R A C J A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.