Tańczące fontanny na Podzamczu

Anna German śpiewała o tańczących Eurydykach, my piszemy o tańczących fontannach, które pojawiły się na Podzamczu. Sprawdźcie, co Was czeka, gdy wybierzecie się na zimowy spacer do Multimedialnego Parku Fontann.

Warszawskie iluminacje zachęcają do spacerów ulicami stolicy. Choć głównym celem pieszych wędrówek mieszkańców i turystów odwiedzających w grudniu Warszawę jest Trakt Królewski oraz Stare Miasto, to nie można zapomnieć o przybyłej w ubiegłym roku nowej atrakcji na Podzamczu.

Jeśli szukacie wytchnienia od świątecznej celebracji przy suto zastawionym stole, to koniecznie wybierzcie się na spacer. Tym razem zapraszamy Was trochę dalej niż do Parku Bródnowskiego.

W Multimedialnym Parku Fontann fontanny, które dotychczas tryskały wodą, teraz zachwycają tańcem światła w takt świątecznej muzyki. Jak czytamy na stronie stołecznego Ratusza, widowiskowy pokaz trwa 15 minut i kto jeszcze go nie widział, może go obejrzeć w sylwestra, 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia. Fontanny rozbłysną ferią barw o pełnych godzinach: 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00. Osoby, które nie będą miały okazji obejrzeć pokazu w ww. terminach, zrobią to w każdy weekend, od piątku do niedzieli, o godzinie 16.00, 17.00 i 18.00.

Zatem nie zwlekajcie i odwiedźcie Podzamcze, na którym czekają na Was, poza tańczącymi fontannami, pięknie oświetlone schody prowadzące ze Skarpy, ramka z Syrenką do robienia zdjęć oraz cudownie oświetlone drzewa.

Zapraszamy!

Źr./fot. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.