Nie ma pieniędzy na remont pętli przy Trockiej

Pętla autobusowa przy ul. Trockiej, zlokalizowana w pobliżu skrzyżowania z ul. Korzona, służy mieszkańcom od 1979 roku. To właśnie tu kończy swoją trasę m.in. autobus 162 czy 212, a jeszcze niedawno 517 oraz 156. Niestety nawierzchnia jest mocno wyeksploatowana, a ZTM informuje, że nie ma pieniędzy na jej remont.

Mieszkańcy Targówka wielokrotnie wskazywali pętlę przy Trockiej jako miejsce wymagające gruntownego remontu. Zespół przystanków przy skrzyżowaniu z Korzona obsługuje od wielu lat kilka linii autobusowych, przed budową metra trasę na pętli kończyło ich znacznie więcej. Wprawdzie przez lata różne linie były wycofywane, jak chociażby 308 czy 403, jednak na ich miejsce wprowadzano wciąż nowe.

W 2006 roku pętla została rozbudowana o dwa nowe perony i trzy nowe stanowiska. Przybywająca liczba autobusów tak mocno wyeksploatowała nawierzchnię, że w 2012 roku przeprowadzono remont, od którego dziś mija 6 lat. Niestety obecny stan nie zadowala zarówno pasażerów, jak i kierowców. Nawierzchnia przy Trockiej jest popękana, nierówna, widać w niej znaczące ubytki.

Sprawą postanowiła zająć się Katarzyna Górska-Manczenko. Aktywna radna Targówka wystosowała interpelację do Zarządu Transportu Miejskiego, w której przedstawiła problem pętli autobusowej Trocka. Niestety odpowiedź spółki nie przynosi nadziei na remont.

W piśmie czytamy: „[…] Mamy świadomość, że nawierzchnia pętli Trocka wymaga przeprowadzenia gruntownego remontu, jednak ze względu na liczbę zadań realizowanych obecnie w terenie, a także ograniczone środku budżetowe nie jesteśmy w stanie wskazać obecnie możliwego terminu naprawy”.

manczenko - Nie ma pieniędzy na remont pętli przy Trockiej - ZTM, remont, pętla Trocka, nawierzchnia, inwestycje, interpelacja

https://www.facebook.com/spolecznik/

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.