Licealiści z Żuromińskiej najlepsi w debacie językowej. W nagrodę pojadą do Hiszpanii

„Czy uważasz, że ważne jest, aby dzieci uczyły się języków obcych?” – pod takim tytułem odbyła się w Warszawie pierwsza edycja konkursu debat zorganizowana przez Wyższą Szkołę Lingwistyczną. Uczniowie z liceum przy Żuromińskiej zajęli w niej pierwsze miejsce!

W XLVI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie uczniowie mają możliwość nauki języków obcych i, jak się okazuje, korzystają z niej bardzo efektywnie. Licealiści z Żuromińskiej uczą się m.in. języka hiszpańskiego, któremu Wyższa Szkoła Lingwistyczna poświęciła zorganizowany ostatnio konkurs.

Debata, która odbyła się w ramach konkursu, stanowiła próbę odpowiedzi na pytanie: „Czy uważasz, że ważne jest, aby dzieci uczyły się języków obcych?”. Profesor Diony Chura Nunez z XLVI LO wytypował oraz przygotował do konkursu czterech reprezentantów z klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim [2HA]. I tak do językowego pojedynku na argumenty stanęli: Daria Prochacka, Klaudia Ochrymiuk, Laura Antol oraz Kajetan Lanckamer.

W relacji szkolnej czytamy:

„W debacie po hiszpańsku uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy : A i B. Nasze pierwsze uczestnictwo odbyło się w grupie A z dwoma innymi szkołami – Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku i I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie. Nasi uczniowie przeszli do finału i ze zwycięzcą z grupy B – Liceum Akademickie w Toruniu – debatowali, aby zdobyć pierwsze miejsce. Wylosowali kopertę z pozycją przeciwko tematowi i musieli obronić swoją postawę”.

Wielka debata zakończyła się niepodważalnym sukcesem licealistów z Żuromińskiej, którzy otrzymali najlepszą punktację w konkursie. Nagrodą dla zwycięzców jest tygodniowy kurs hiszpańskiego dla całej klasy językowej 2AH na Uniwersytecie w Salamance.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy stanęli do językowego pojedynku oraz nauczycielom odpowiedzialnym za nauczanie hiszpańskiego w XLVI liceum na Targówku.

Źr./fot. XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.