Licealiści z Żuromińskiej najlepsi w debacie językowej. W nagrodę pojadą do Hiszpanii

„Czy uważasz, że ważne jest, aby dzieci uczyły się języków obcych?” – pod takim tytułem odbyła się w Warszawie pierwsza edycja konkursu debat zorganizowana przez Wyższą Szkołę Lingwistyczną. Uczniowie z liceum przy Żuromińskiej zajęli w niej pierwsze miejsce!

W XLVI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie uczniowie mają możliwość nauki języków obcych i, jak się okazuje, korzystają z niej bardzo efektywnie. Licealiści z Żuromińskiej uczą się m.in. języka hiszpańskiego, któremu Wyższa Szkoła Lingwistyczna poświęciła zorganizowany ostatnio konkurs.

Debata, która odbyła się w ramach konkursu, stanowiła próbę odpowiedzi na pytanie: „Czy uważasz, że ważne jest, aby dzieci uczyły się języków obcych?”. Profesor Diony Chura Nunez z XLVI LO wytypował oraz przygotował do konkursu czterech reprezentantów z klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim [2HA]. I tak do językowego pojedynku na argumenty stanęli: Daria Prochacka, Klaudia Ochrymiuk, Laura Antol oraz Kajetan Lanckamer.

W relacji szkolnej czytamy:

„W debacie po hiszpańsku uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy : A i B. Nasze pierwsze uczestnictwo odbyło się w grupie A z dwoma innymi szkołami – Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku i I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie. Nasi uczniowie przeszli do finału i ze zwycięzcą z grupy B – Liceum Akademickie w Toruniu – debatowali, aby zdobyć pierwsze miejsce. Wylosowali kopertę z pozycją przeciwko tematowi i musieli obronić swoją postawę”.

Wielka debata zakończyła się niepodważalnym sukcesem licealistów z Żuromińskiej, którzy otrzymali najlepszą punktację w konkursie. Nagrodą dla zwycięzców jest tygodniowy kurs hiszpańskiego dla całej klasy językowej 2AH na Uniwersytecie w Salamance.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy stanęli do językowego pojedynku oraz nauczycielom odpowiedzialnym za nauczanie hiszpańskiego w XLVI liceum na Targówku.

Źr./fot. XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.