Twoja choinka może trafić do lasu lub… ocieplić dom

Już jutro możesz przekazać swoją choinkę w doniczce do ponownego zasadzenia. Zebrane iglaki trafią do stołecznych lasów. Drzewka cięte można przeznaczyć na ekologiczne paliwo. Sprawdźcie szczegóły.

Jeśli po świętach została Ci niepotrzebna choinka, możesz się jej pozbyć w dwojaki sposób.

Choinki cięte na biopaliwo

Po pierwsze możesz ją przekazać do recyklingu. Poświąteczna zbiórka drzewek prowadzona jest w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u przy ul. Zawodzie 1 [Mokotów] i ul. Płytowej 1 [Białołęka]. Iglaki bez stojaków oraz ozdób można dostarczyć pod wyżej wymienione adresy przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 –20.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 20.00. Z zebranych choinek powstanie ekologiczne paliwo, które będzie można wykorzystać m.in. do ogrzewania domów.

Choinki w doniczkach do lasu

Drugim sposobem na pozbycie się choinki jest oddanie jej w ręce przedstawicieli Lasów Miejskich. Jeśli twoje drzewko jest w doniczce, warto rozważyć przekazanie go do punktu odbioru choinek, z którego trafi ponownie do lasu.  

Zbiórki odbędą się już w najbliższe soboty, 12 i 19 stycznia. Drzewka będą przyjmowane przez leśników przy ul. Rydzowej 1a [Ursynów] i ul. Korkowej 170a [Wawer]. Wystarczy rozebrać choinkę z ozdób i lampek, i dostarczyć ją:

  • 12 stycznia, godz. 10.00-14.00, do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Warszawa, ul. Rydzowa 1a,
  • 19 stycznia, godz. 10.00-14.00, do głównej siedziby Lasów Miejskich – Warszawa, ul. Korkowa 170a.

Jak zaznaczają leśnicy, to czy choinka zostanie przyjęta do ponownego posadzenia zależy m.in. od kondycji drzewka i stanu jego korzeni. Więcej informacji o zbiórce znajdziecie na stronie Lasów Miejskich.

 

Źr. Lasy Miejskie

 

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.