Twoja choinka może trafić do lasu lub… ocieplić dom

Już jutro możesz przekazać swoją choinkę w doniczce do ponownego zasadzenia. Zebrane iglaki trafią do stołecznych lasów. Drzewka cięte można przeznaczyć na ekologiczne paliwo. Sprawdźcie szczegóły.

Jeśli po świętach została Ci niepotrzebna choinka, możesz się jej pozbyć w dwojaki sposób.

Choinki cięte na biopaliwo

Po pierwsze możesz ją przekazać do recyklingu. Poświąteczna zbiórka drzewek prowadzona jest w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u przy ul. Zawodzie 1 [Mokotów] i ul. Płytowej 1 [Białołęka]. Iglaki bez stojaków oraz ozdób można dostarczyć pod wyżej wymienione adresy przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 –20.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 20.00. Z zebranych choinek powstanie ekologiczne paliwo, które będzie można wykorzystać m.in. do ogrzewania domów.

Choinki w doniczkach do lasu

Drugim sposobem na pozbycie się choinki jest oddanie jej w ręce przedstawicieli Lasów Miejskich. Jeśli twoje drzewko jest w doniczce, warto rozważyć przekazanie go do punktu odbioru choinek, z którego trafi ponownie do lasu.  

Zbiórki odbędą się już w najbliższe soboty, 12 i 19 stycznia. Drzewka będą przyjmowane przez leśników przy ul. Rydzowej 1a [Ursynów] i ul. Korkowej 170a [Wawer]. Wystarczy rozebrać choinkę z ozdób i lampek, i dostarczyć ją:

  • 12 stycznia, godz. 10.00-14.00, do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Warszawa, ul. Rydzowa 1a,
  • 19 stycznia, godz. 10.00-14.00, do głównej siedziby Lasów Miejskich – Warszawa, ul. Korkowa 170a.

Jak zaznaczają leśnicy, to czy choinka zostanie przyjęta do ponownego posadzenia zależy m.in. od kondycji drzewka i stanu jego korzeni. Więcej informacji o zbiórce znajdziecie na stronie Lasów Miejskich.

 

Źr. Lasy Miejskie

 

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.