Budowa metra na Bródnie. Objazdy w lutym?

Zamknięta Kondratowicza, szersza Chodecka, nowe zatoki, ronda i przystanki. Jak będą wyglądać objazdy wynikające z budowy wschodniej końcówki II linii metra? Urzędnicy zapowiadają pierwsze zmiany.

Wielkimi krokami zbliżają się poważne utrudnienia komunikacyjne na Bródnie. Każdego dnia dostrzegamy kolejne zmiany w targóweckim krajobrazie przybliżające nas do powstania w dzielnicy podziemnej kolei.

W związku z koniecznością zamknięcia ul. Kondratowicza w dwóch odcinkach: św. Wincentego – Malborska i Łabiszyńska – Rembielińska, mieszkańcy muszą przygotować się na wprowadzenie objazdów, czyli standardowego rozwiązania przy tego typu inwestycjach.

Początkowo objazdy miały zostać wprowadzone w grudniu, jednak jak się okazuje, firma Gülermak poprawiała projekty organizacji ruchu tak długo, iż najprawdopodobniej zmiany dotyczące komunikacji wprowadzone zostaną w okresie ferii, w lutym.

Czego mogą spodziewać się mieszkańcy?

Obecnie wykonawca metra buduje nowe zatoki przystankowe na Chodeckiej, niedługo wyznaczy również trzeci pas ruchu dedykowany jedynie autobusom. Nowością na Chodeckiej będzie również rondo oraz poszerzenie od niego ul. Matki Teresy z Kalkuty o 2 pasy. Zmiany przewidziane zostały również w obrębie ul. św. Wincentego, którą poruszać będą się mogły jedynie autobusy miejskie. Do 2019 roku tramwaje i autobusy będą podstawowym środkiem komunikacji na Bródnie. Gdy w połowie 2019 roku metro dotrze do stacji Trocka na Targówku, wówczas ZTM utworzy dowozowe linie autobusowe.

bazar 1 - Budowa metra na Bródnie. Objazdy w lutym? - objazdy, metro Targówek, metro, budowa

1m - Budowa metra na Bródnie. Objazdy w lutym? - objazdy, metro Targówek, metro, budowa

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że koncepcja zmian dopięta jest już na ostatni guzik, jednakże szczegóły w tej sprawie poznać będziemy mogli dopiero na planowanej przez stołeczny Ratusz konferencji prasowej.

 

Źr. Urząd Dzielnicy Targówek/Gazeta Wyborcza

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Budowa metra na Bródnie. Objazdy w lutym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.