Kolejne nieruchomości na Targówku bez roszczeń

Miasto pochwaliło się umorzeniem kolejnych roszczeń w stolicy. Tym razem dzięki regulacjom wprowadzonym w „małej ustawie reprywatyzacyjnej” wydano decyzję dotyczącą nieruchomości przy ul. Birżańskiej na Targówku.

W ubiegłym roku zadecydowano o umorzeniu postępowania reprywatyzacyjnego w sprawie „śpiochów” przy Praskiej i Chemicznej na Targówku. Rok 2019 rozpoczęto od uwolnienia „śpiochów” na Targówku i Woli.

– To pierwsze tegoroczne decyzje dotyczące „śpiochów”. Dzięki „małej ustawie reprywatyzacyjnej” umorzyliśmy już postępowania dotyczące 73 nieruchomości, w tym „śpiochów” przy ul. Pańskiej i Birżańskiej – mówi Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

I tak w trzecim tygodniu stycznia podpisano dwie decyzje umorzeniowe dotyczące:

– nieruchomości przy ul. Pańskiej na Woli, obecnie to cześć parkingu, chodnika i jezdni;

– nieruchomości przy ul. Birżańskiej na Targówku, część działki niezabudowanej, na pozostałym terenie znajduje się droga, a część to teren supermarketu.

„We wrześniu 2016 r. weszła w życie tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna (Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami i ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy), która wprowadziła m.in. możliwość zakończenia postępowań dotyczących tzw. śpiochów (reguluje to art. 214b ustawy o gospodarce nieruchomościami), czyli nieruchomości, co do których wiele lat temu został złożony wniosek, ale wnioskodawcy zaprzestali później dalszych działań zmierzających do ich odzyskania”.

Jak czytamy na stronie Ratusza, „[…] na podstawie „małej ustawy reprywatyzacyjnej” wydano już blisko 90 decyzji dotyczących tzw. śpiochów, dzięki czemu miasto odzyskało 73 nieruchomości, w których znajduje się 341 lokali miejskich”.

Źr. UM Warszawa

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Kolejne nieruchomości na Targówku bez roszczeń

  • 22 stycznia 2019 o 20:42
    Permalink

    Stop okradaniu najbiedniejszych!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.