Ulica Matki Teresy z Kalkuty zamknięta

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych zamknięta dla ruchu została ul. Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od ul. Chodeckiej do ul. św. Wincentego. Zgodnie z zapowiedziami prace przygotowawcze do budowy II linii metra na tym obszarze prowadzone będą przez trzy tygodnie.

Mieszkańcy dzielnicy muszą uzbroić się w cierpliwość. W miniony wtorek o godzinie 22.00 wyłączone z ruchu zostało skrzyżowanie ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej oraz jezdnia na odcinku od ul. św. Wincentego. Objazdy poprowadzone zostały ulicami: Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – L. Kondratowicza.

Jak przekonują urzędnicy, zasadnicze prace związane z budową II linii metra wymagają wprowadzenia na bródnowskich ulicach rozwiązań, które w perspektywie ułatwią mieszkańcom poruszanie się po dzielnicy w trakcie zaplanowanych robót.

I tak zamknięcie ul. Matki Teresy z Kalkuty pomiędzy ulicami Chodecką a św. Wincentego umożliwi wytyczenie na niej buspasów w obydwu kierunkach. Jezdnia na tym odcinku zostanie specjalnie poszerzona, dzięki czemu zmieni się liczba pasów ruchu i możliwe będzie wytyczenie dodatkowych pasów dla autobusów przy pozostawieniu kierowcom samochodów osobowych po jednym pasie w każdym kierunku [czyli tak, jak dotychczas]. Ponadto na skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej powstanie rondo.

Zgodnie z zapowiedziami roboty w tym rejonie potrwają około trzech tygodni.

Źr. Infoulice Warszawa/Metro Warszawskie

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.