Ulica Matki Teresy z Kalkuty zamknięta

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych zamknięta dla ruchu została ul. Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od ul. Chodeckiej do ul. św. Wincentego. Zgodnie z zapowiedziami prace przygotowawcze do budowy II linii metra na tym obszarze prowadzone będą przez trzy tygodnie.

Mieszkańcy dzielnicy muszą uzbroić się w cierpliwość. W miniony wtorek o godzinie 22.00 wyłączone z ruchu zostało skrzyżowanie ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej oraz jezdnia na odcinku od ul. św. Wincentego. Objazdy poprowadzone zostały ulicami: Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – L. Kondratowicza.

Jak przekonują urzędnicy, zasadnicze prace związane z budową II linii metra wymagają wprowadzenia na bródnowskich ulicach rozwiązań, które w perspektywie ułatwią mieszkańcom poruszanie się po dzielnicy w trakcie zaplanowanych robót.

I tak zamknięcie ul. Matki Teresy z Kalkuty pomiędzy ulicami Chodecką a św. Wincentego umożliwi wytyczenie na niej buspasów w obydwu kierunkach. Jezdnia na tym odcinku zostanie specjalnie poszerzona, dzięki czemu zmieni się liczba pasów ruchu i możliwe będzie wytyczenie dodatkowych pasów dla autobusów przy pozostawieniu kierowcom samochodów osobowych po jednym pasie w każdym kierunku [czyli tak, jak dotychczas]. Ponadto na skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej powstanie rondo.

Zgodnie z zapowiedziami roboty w tym rejonie potrwają około trzech tygodni.

Źr. Infoulice Warszawa/Metro Warszawskie

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.