Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego. Czy Rada Warszawy przyzna środki na jej rozbudowę?

Szkoła Podstawowa nr 58 na Targówku działa od 1932 roku. Początkowo jej patronem był Tadeusz Hołówka. Od 1974 roku placówka zajmuje parter i drugie piętro budynku przy ulicy Mieszka I. I choć dysponuje salą gimnastyczną i dobudowanymi po wojnie salami lekcyjnymi, to nadal brakuje w niej miejsca dla uczniów. Nie dziwi zatem zupełnie, że rodzice uczniów, nauczyciele oraz urzędnicy postulują od dawna jej modernizację. Czy interpelacja radnych sprawi, że Rada Warszawy przyzna pieniądze na rozbudowę placówki?

Pierwszą siedzibą Szkoły Podstawowej nr 58 był prywatny budynek przy ul. Siewnej 16, dopiero trzy lata później uczniowie zadomowili się przy ul. Mieszka 1 nr 7. Wprawdzie w czasie II wojny światowej budynek został zniszczony, w tym czasie dzieci musiały uczyć się w prywatnych mieszkaniach przy ul. Rzecznej , jednak już w 1947 na nowo rozpoczęto naukę pod dobrze znanym adresem. Do dziś uczą się tam kolejne pokolenia młodych targówczan.

Modernizacja szkoły, która nastąpiła w 1959 roku, przyniosła placówce nowe sale lekcyjne i salę gimnastyczną. Od 1974 roku szkoła zajmuje parter i drugie piętro budynku. Jej nowym patronem jest Tadeusz Gajcy.

Do dziś placówka cieszy się sympatią uczniów i rodziców, jednak bez wątpienia budynek nie spełnia wszystkich potrzeb jego użytkowników. Przede wszystkim jest za mały. I ten właśnie problem postanowili rozwiązać radni Targówka, którzy 9 stycznia br. wystosowali interpelację w sprawie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego do władz dzielnicy, które z kolei skierowały pismo w powyższej sprawie do Skarbnika m.st. Warszawy Mirosława Czekaja.

sp nr 58 1024x885 - Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego. Czy Rada Warszawy przyzna środki na jej rozbudowę? - wniosek, Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego, Sławomir Antonik, rozbudowa, radni, Rada Dzielnicy, placówka edukacyjno-oświatowa, modernizacja, inwestycja, interpelacja, edukacja

Z dokumentu wynika, że dzielnica wnioskuje o wpisanie placówki do nowych zadań inwestycyjnych dotyczących placówek edukacyjnych Wieloletniej Prognozy Finansowej pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego przy ul. Mieszka I nr 7 wraz z budową placu zabaw”. Zgodnie z szacunkami wartość rozbudowy powinna wynieść 10 200 000 złotych.

Jak podkreśla Burmistrz Targówka Sławomir Antonik, termin opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej może być odległy, bowiem zgodnie z wymogiem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego konieczne jest wyłonienie projektanta w trybie konkursu na twórcze prace projektowe, a to jak wiadomo, może chwilę potrwać. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli Rada Warszawy przyzna środki na realizację zadania, rozpoczęcie prac byłoby możliwe w roku 2020. Optymistyczne założenie pozwoliłby wówczas na zakończenie budowy przed wrześniem 2021 roku.

Źr. https://www.facebook.com/spolecznik/ / http://sp58.pl/

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego. Czy Rada Warszawy przyzna środki na jej rozbudowę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.