Ukradł drapieżnego ptaka, teraz szuka go policja

Rowery, samochody, wózki dziecięce… na Targówku giną bardzo różne rzeczy. Zdarzyło się już, że spod sklepów znikały psy, a z prywatnych posesji kosiarki oraz fotele ogrodowe. Ale to, co padło łupem złodzieja na początku nowego roku, może mimo wszystko zaskakiwać. Tym razem celem stał się ptak, myszołowiec towarzyski, który powrócił ostatecznie w ręce właścicielki. Złodzieja jednak nadal szuka policja.

Myszołowiec towarzyszki to ptak z rodziny jastrzębiowatych, charakteryzujący się rdzawymi piórami pokrywowymi nad lotkami drugorzędowymi. Zamieszkuje głównie obie Ameryki, ale spotkamy go również w innych częściach świata, gdzie z powodzeniem wykorzystywany jest w sokolnictwie ze względu na możliwość tresury. Poluje, grupując się w małe stada, stąd nazwa „towarzyski”.

I to właśnie taki ptak stał się celem złodzieja 4 stycznia br. Zwierzę zginęło z biura przy ul. Św. Wincentego na Bródnie wraz z rękawicą sokolniczą. Jak się okazuje mężczyzna, który zabrał ptaka, niezbyt dokładnie przygotował się do tej grabieży. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez podkom. Paulinę Onyszko, po kradzieży mężczyzna udał się do sklepu zoologicznego w Śródmieściu, gdzie próbował dowiedzieć się, jak żywić myszołowa. Gdy wyszedł ze sklepu ptak samodzielnie odfrunął lub został przez mężczyznę uwolniony.

Ostatecznie zwierzę zostało złapane przez ekopatrol i przewiezione do ptasiego azylu w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Dzięki obrączce szybko ustalono właściciela. Myszołowiec szczęśliwie powrócił na Targówek.

myszlolow 2 696x1024 - Ukradł drapieżnego ptaka, teraz szuka go policja - złodziej, sokolnictwo, ptak drapieżny, poszukiwania, myszołowiec towarzyski, kradzież, jastrząb, ekopatrol, bródno

myszolow 3 - Ukradł drapieżnego ptaka, teraz szuka go policja - złodziej, sokolnictwo, ptak drapieżny, poszukiwania, myszołowiec towarzyski, kradzież, jastrząb, ekopatrol, bródno

Mimo szczęśliwego zakończenia policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Moment kradzieży nagrały kamery monitoringu, zatem jeśli rozpoznajecie mężczyznę ze zdjęcia, możecie pomóc w jego ujęciu, kontaktując się z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5. Możecie również dzwonić pod całodobowy numer telefonu (22) 603-81-71 lub do policjanta prowadzącego sprawę tel. (22) 603-81-52, powołując się na numer KPD-II-114/19 (SWD-5641/19). Informacje można przekazać także w formie elektronicznej, pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

Źr. KRP VI

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.