Nowe miejsce spotkań na Targówku już działa! Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej zaprasza

Bez fajerwerków i poza świadomością większości mieszkańców Targówka przy ul. Siarczanej swoje podwoje otworzył niedawno nowy dom kultury. Centrum Kultury i Aktywności zlokalizowane zostało we wspaniale wyremontowanej zabytkowej willi i już po feriach zaskoczy swoich gości interesującym programem.

Centrum Kultury i Aktywności działa od kilku tygodni przy Siarczanej 6. Po willi, wybudowanej zgodnie z varsavianistycznymi źródłami około 1900 roku przez właściciela przedwojennej Fabryki Chemicznej i Huty Szklanej KIJEWSKI, SCHOLTZE i S-ka S.A., nie ma już śladu. Zupełnie nas to nie dziwi. Na odrestaurowanie zrujnowanego przez lata budynku przeznaczono blisko 12 milionów złotych w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. 

willa siarczana 6 - Nowe miejsce spotkań na Targówku już działa! Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej zaprasza - Siarczana 6, dom kultury, Centrum Kultury i Aktywności, Agnieszka Szmulewicz

willa 6 - Nowe miejsce spotkań na Targówku już działa! Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej zaprasza - Siarczana 6, dom kultury, Centrum Kultury i Aktywności, Agnieszka Szmulewicz

Zamiast ledwo trzymającego się w posadach domu, który straszył wybitymi szybami i odpadającym tynkiem, teraz na mieszkańców Targówka czeka imponujący gmach składający się z dwóch części: powiększonej, przebudowanej willi oraz szklanego pawilonu. Całość utrzymana jest w jasnej, stonowanej kolorystyce.

Jak możemy przeczytać na stronie nowego domu kultury, centrum ma być miejscem spotkań. I wszystko wskazuje na to, że powoli się nim staje. Dotychczas odbyła się tam m.in. Wigilia, warsztaty świąteczne oraz pokazy zajęć dla najmłodszych, ale prawdziwe emocje czekają na gości centrum dopiero po feriach. 6 lutego ruszą internetowe zapisy na zajęcia cykliczne. Również w lutym planowana jest potańcówka dla dorosłych oraz bal karnawałowy dla najmłodszych.

Przypominamy, że dyrektorem nowego miejsca na kulturalnej mapie dzielnicy jest była wiceburmistrz Targówka Agnieszka Szmulewicz.

Źr./fot. CKiA/UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.