Metro w Warszawie. Pierwszy pociąg metra dojechał na Targówek

Warszawskie metro powiększy się niebawem o trzy kolejne stacje. I choć do końca budowy II linii jeszcze daleko, to już rozpoczęto fazę testową. Rafał Trzaskowski jako jeden z pierwszych miał okazję odbyć historyczną przejażdżkę podziemną koleją na Targówek. Pociąg wyruszył z Dworca Wileńskiego, by dotrzeć do stacji Trocka.

Wyjątkowy przejazd stał się powodem do zaproszenia przez firmę Astaldi prezydenta Warszawy wraz z zastępcami, radnymi, dziennikarzami oraz projektantami. Przy zachowaniu należytych środków ostrożności 24 stycznia br. z Dworca Wileńskiego, mijając Szwedzką i Targówek Mieszkaniowy, podziemna kolej dotarła na Targówek.

Przejazd był dość wolny, służył bowiem sprawdzeniu różnych parametrów technicznych. Stąd też podróż, która docelowo ma potrwać około 6 minut, podczas jazdy testowej trwała kilkanaście.

Faza testowa nie oznacza szybkiego końca budowy. Nadal trwają prace na poszczególnych stacjach. I tak na Szwedzkiej nie ma jeszcze wewnętrznej elewacji, stacja wygląda jak prawdziwy plac budowy. Na Targówku i Trockiej postęp jest znaczny, ale też brakuje kilku istotnych elementów. Przypomnijmy chociażby o konieczności wymiany tablic informacyjnych na stacji Targówek, które zostały zawieszone, po czym radni Warszawy podjęli decyzję o doprecyzowaniu nazwy stacji [z „Targówek” na „Targówek Mieszkaniowy”].

Terminy oddania stacji nie są do końca sprecyzowane. Zgodnie z zapewnieniami prezydenta Astaldi ma czas na dokończenie odcinka do końca maja br. Następnie nadejdzie czas na odbiory techniczne, które jak podkreślił Trzaskowski, mogą potrwać kilka miesięcy.

Źr./fot. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Metro w Warszawie. Pierwszy pociąg metra dojechał na Targówek

  • 1 lutego 2019 o 07:12
    Permalink

    Dopóki nie zmienią tablic to żaden pociąg nie wjedzie na stację.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.