Metro w Warszawie. Pierwszy pociąg metra dojechał na Targówek

Warszawskie metro powiększy się niebawem o trzy kolejne stacje. I choć do końca budowy II linii jeszcze daleko, to już rozpoczęto fazę testową. Rafał Trzaskowski jako jeden z pierwszych miał okazję odbyć historyczną przejażdżkę podziemną koleją na Targówek. Pociąg wyruszył z Dworca Wileńskiego, by dotrzeć do stacji Trocka.

Wyjątkowy przejazd stał się powodem do zaproszenia przez firmę Astaldi prezydenta Warszawy wraz z zastępcami, radnymi, dziennikarzami oraz projektantami. Przy zachowaniu należytych środków ostrożności 24 stycznia br. z Dworca Wileńskiego, mijając Szwedzką i Targówek Mieszkaniowy, podziemna kolej dotarła na Targówek.

Przejazd był dość wolny, służył bowiem sprawdzeniu różnych parametrów technicznych. Stąd też podróż, która docelowo ma potrwać około 6 minut, podczas jazdy testowej trwała kilkanaście.

Faza testowa nie oznacza szybkiego końca budowy. Nadal trwają prace na poszczególnych stacjach. I tak na Szwedzkiej nie ma jeszcze wewnętrznej elewacji, stacja wygląda jak prawdziwy plac budowy. Na Targówku i Trockiej postęp jest znaczny, ale też brakuje kilku istotnych elementów. Przypomnijmy chociażby o konieczności wymiany tablic informacyjnych na stacji Targówek, które zostały zawieszone, po czym radni Warszawy podjęli decyzję o doprecyzowaniu nazwy stacji [z „Targówek” na „Targówek Mieszkaniowy”].

Terminy oddania stacji nie są do końca sprecyzowane. Zgodnie z zapewnieniami prezydenta Astaldi ma czas na dokończenie odcinka do końca maja br. Następnie nadejdzie czas na odbiory techniczne, które jak podkreślił Trzaskowski, mogą potrwać kilka miesięcy.

Źr./fot. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Metro w Warszawie. Pierwszy pociąg metra dojechał na Targówek

  • 1 lutego 2019 o 07:12
    Permalink

    Dopóki nie zmienią tablic to żaden pociąg nie wjedzie na stację.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.