Zamknięcie ulicy Kondratowicza w pierwszy weekend marca

Nowe oznakowanie na drogach oraz dobudowywane jezdnie to zapowiedź zmian w ruchu drogowym, jakie nastąpią wraz z budową metra na Bródnie. Z ostatnich ustaleń wynika, że zamknięcie ul. Kondratowicza nastąpi w pierwszy weekend marca.

Jak zapewne czujni mieszkańcy Targówka zauważyli, termin zamknięcia głównej arterii Bródna, czyli ul. Kondratowicza, uległ przesunięciu. Stołeczny Ratusz poinformował, iż wykonawca zdecydował się na takie posunięcie ze względu na:

– niekorzystne warunki pogodowe

„Przy panującej w ostatnich tygodniach pogodzie nie było możliwości wprowadzenia nowej organizacji ruchu w sposób bezpieczny dla kierowców. Wahania temperatur wynosiły nawet 10 st. C. Silne mrozy, odwilż i śnieżyce uniemożliwiły wykonywanie nowego oznakowania na nawierzchniach jezdni. Jego brak stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego., niekorzystne warunki pogodowe oraz zmiany w organizacji ruchu”.

– bezpieczeństwo ruchu na objazdach

„Obecnie na ul. Matki Teresy z Kalkuty, na odcinku od ul. Chodeckiej do św. Wincentego, wytyczane są buspasy w obydwu kierunkach. Dlatego jezdnia na tym odcinku jest specjalnie tak poszerzana, by dla kierowców samochodów osobowych pozostało (tak jak do tej pory) po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Dodatkowo, u zbiegu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej powstanie rondo. Na czas robót przebudowywany fragment ulicy Matki Teresy z Kalkuty został zamknięty. Z uwagi na warunki atmosferyczne oraz zmiany w projekcie czasowej organizacji ruchu, prace w tym rejonie potrwają jeszcze dwa tygodnie (do około 23 lutego)

„Drogowcy wyznaczają specjalne pasy dla autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego (tylko w jednym kierunku) na ulicach: Chodeckiej (od Krasiczyńskiej w kierunku Matki Teresy z Kalkuty), Łojewskiej (w kierunku Łabiszyńskiej) oraz Wyszogrodzkiej i Bartniczej (w kierunku P. Wysockiego). Pierwsze z nich zostaną uruchomione w środę, 13 lutego. Wówczas nowa organizacja ruchu z buspasami zostanie wdrożona na ulicach Bartniczej, Wyszogrodzkiej oraz Chodeckiej na odcinku od ul. Kondratowicza do ul. Matki Teresy z Kalkuty. Z kolei w piątek, 15 lutego, czasowa organizacja ruchu z pasami dla autobusów zostanie wprowadzona na ulicach Łojewskiej i Chodeckiej – na odcinku od ul. Kondratowicza do ul. Krasnobrodzkiej”.

– zmiany w projekcie organizacji ruchu

„[…] W ostatnich tygodniach mieszkańcy zgłaszali konieczność wprowadzenia zmian w zakresie zaprojektowanych organizacji ruchu. Zmiany dotyczą zwłaszcza wytyczenia nowych miejsc parkingowych. Tam, gdzie jest to możliwe drogowcy budują dodatkowe zatoki postojowe”.

I tak wyłączenie z ruchu ul. Kondratowicza nastąpi w weekend 1-3 marca. „[…] Zmiany dla autobusów i tramwajów Warszawskiego Transportu Publicznego zaczną obowiązywać w nocy z piątku na sobotę (z 1 na 2 marca) dla linii nocnych, a dla linii dziennych – od soboty, 2 marca od początku kursowania”.

Przypominamy, że trzech tygodni trwa akcja informacyjna skierowana do mieszkańców Bródna. Za nami już dwa spotkania informacyjne (22 oraz 24 stycznia). Jak szacuje stołeczny Ratusz, wzięło w nich udział niemal 700 mieszkańców. Informacje o zmianach pojawiały się również m.in w Urzędzie Dzielnicy, na przystankach autobusowych oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Więcej o zmianach związanych z budową II linii metra na Bródnie przeczytacie TU.

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Zamknięcie ulicy Kondratowicza w pierwszy weekend marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.