Jaki żłobek przy Chodeckiej „zafundują” nam władze?

To się dopiero okaże, gdy w ogłoszonym konkursie wyłoniona zostanie koncepcja architektoniczno-konstrukcyjno-budowlana. Rozbudowa Żłobka nr 42 to konieczność i choć placówka cieszy się dobrą opinią wśród rodziców z Bródna, to nie ulega wątpliwości, że jej modernizacja jest dzielnicy potrzebna.

Żłobek nr 42 przy ul. Chodeckiej 3, zlokalizowany w pobliżu ul. Suwalskiej i Łojewskiej, czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.00 – 17.30. Opiekę w nim znajdą maluchy od pierwszego do trzeciego roku życia. Obecnie placówka może przyjąć 105 dzieci, również tych z alergiami pokarmowymi, dla których utworzone zostały trzy grupy rozwojowe. To jednak nadal za mało, jak na potrzeby Bródna.

W związku z zapotrzebowaniem mieszkańców dzielnica ogłosiła jednoetapowy konkurs na opracowanie koncepcji obejmującej rozbudowę istniejącego żłobka. Założenie jest takie, by nowy projekt przebudowy i reorganizacji placówki umożliwił zlokalizowanie w niej minimum 6 oddziałów. Ponadto do zadań autora koncepcji należeć będzie dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, przebudowa przyłączy, placów zabaw oraz pierwsze wyposażenie w meble, wyposażenie gastronomiczne i techniczne. Przedmiot konkursu obejmuje również zagospodarowanie terenu w zakresie wymaganym do pozwolenia na użytkowanie wraz z zagospodarowaniem strefy wejściowej do budynku.

Zgodnie z zapowiedziami termin składania ofert upływa 22.02.2019 r. o godz. 10:00. Więcej o przetargu znajdziecie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.