Wyzywali, bili i dusili. Za znęcanie się staną przed sądem

Ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej stała się starsza kobieta. Funkcjonariusze z Targówka zatrzymali oprawców. Za znęcanie się przed sądem staną córka i wnuczek pokrzywdzonej.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił targóweckim policjantom przedstawić 50-letniej kobiecie oraz jej 22-letniemu synowi zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Ofiarą stała się 78-letnia matka oprawczyni. Z ustaleń wynika, że do przemocy wobec starszej pani dochodziło od października ubiegłego roku.

Zatrzymani znęcali się nad prawie 80-latką: poniżali ją, wyzywali, kobieta była niepokojona, bita, miała wykręcane ręce, była kopana i duszona. Niejednokrotnie grożono jej. W obawie o swoje zdrowie i życie pokrzywdzona zdecydowała się na zgłoszenie sprawy na policję.

Dzięki zebranemu materiałowi policjanci przedstawili córce seniorki oraz jej wnukowi zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował również wobec nich dozór policyjny. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Policja przypomina: „[…] Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować”.

Źr. KRP VI

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.