Biblioteka na Zaciszu. Czy jest potrzebna?

Zdaje się, że to pytanie retoryczne, biblioteki stacjonarne z papierowymi książkami bowiem nadal cieszą się ogromną popularnością, mimo ery e-booków, w jakiej przyszło nam żyć. W sprawie nowej placówki czytelniczej na Zaciszu wystąpiła radna Katarzyna Górska-Manczenko. Czy plan stworzenia biblioteki powiedzie się?

O potrzebie powstania biblioteki na Zaciszu świadczą niewątpliwie głosy mieszkańców, którzy będąc miłośnikami literatury w tradycyjnym wydaniu, zmuszeni są do wypożyczania książek z placówek na Bródnie czy Targówku Mieszkaniowym.

Najczęściej fani książek z Zacisza trafiają do Biblioteki Publicznej przy ul. św. Wincentego 85, Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy Kuflewskiej 6, Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy Krasnobrodzkiej 11 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy Kondratowicza 23.

W imieniu mieszkańców wystąpiła radna Katarzyna Górska-Manczenko, która wystosowała do władz dzielnicy pismo z prośbą o ponowne przeanalizowanie możliwości powstania biblioteki na Zaciszu.

interpelacja biblioteka - Biblioteka na Zaciszu. Czy jest potrzebna? - zacisze, wypożyczalnia, książki, biblioteka

Jesteśmy pewni, że placówka wzbogaciłaby Zacisze i poprawiła komfort zaciszańskich czytelników. Niestety brakuje nam już pewności dotyczącej szansy na jej powstanie, gdy czytamy odpowiedź, jaką otrzymała radna. W piśmie z Urzędu Dzielnicy czytamy:

biblioteka odpowiedz - Biblioteka na Zaciszu. Czy jest potrzebna? - zacisze, wypożyczalnia, książki, bibliotekaJak widać, szansa na powstanie biblioteki jest niewielka, dzielnica tłumaczy się tym, że nie dysponuje wolnymi lokalami, problemem jest również dekret o własności i użytkowaniu gruntów, który sprawia, że wytypowanie obszaru bez roszczeń, mogącego stanowić miejsce do stworzenia biblioteki, jest utrudnione ze względów formalnych.

Wiadomo, że w dzielnicy brakuje wielu udogodnień dla mieszkańców. Na oficjalnym profilu radnej Manczenko pojawiły się głosy, że lepszym pomysłem, niż budowa biblioteki na Zaciszu byłoby powstanie chociażby ogólnodostępnego boiska. Potrzeby są różne. Co na to mieszkańcy? Zapraszamy do dyskusji.

Źr. https://www.facebook.com/spolecznik/

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.