Mieszkańcy mogą być spokojni. Nieruchomość przy Radzymińskiej wolna od roszczeń

Władze miasta wydały kolejne decyzje i umorzyły roszczenia do nieruchomości na Targówku. Lokatorzy z budynku przy ul. Radzymińskiej 140 mogą spać spokojnie, 19 mieszkań pozostanie w miejskich zasobach.

– „Wyganiamy Bieruta” z kolejnych nieruchomości. Właśnie wyjaśnił się los dwóch „śpiochów” na Mokotowie i Targówku, które pozostaną w naszych zasobach. Ogółem, dzięki „małej ustawie reprywatyzacyjnej”, umorzyliśmy już postępowania dotyczące 77 takich nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali komunalnych – mówi Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

Dwie decyzje umorzeniowe, które w ubiegłym tygodniu podpisano, dotyczą nieruchomości przy ul. Wróbla na Mokotowie oraz nieruchomości przy ul. Radzymińskiej 140 na Targówku, na części działki znajduje się droga oraz budynek mieszkalny, w którym jest 19 lokali miejskich.

Działania władz są efektem małej ustawy reprywatyzacyjnej, która weszła w życie we wrześniu 2016 r. Wprowadziła ona m.in. „możliwość zakończenia postępowań dotyczących tzw. śpiochów (reguluje to art. 214b ustawy o gospodarce nieruchomościami), czyli nieruchomości, co do których wiele lat temu został złożony wniosek, ale wnioskodawcy zaprzestali później dalszych działań zmierzających do ich odzyskania”.

Jak możemy przeczytać w komunikacie stołecznego Ratusza, „Ogółem na podstawie „małej ustawy reprywatyzacyjnej” wydano już ponad 90 decyzji dotyczących tzw. śpiochów, dzięki czemu miasto odzyskało 77 nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali miejskich”.

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.