Mieszkańcy mogą być spokojni. Nieruchomość przy Radzymińskiej wolna od roszczeń

Władze miasta wydały kolejne decyzje i umorzyły roszczenia do nieruchomości na Targówku. Lokatorzy z budynku przy ul. Radzymińskiej 140 mogą spać spokojnie, 19 mieszkań pozostanie w miejskich zasobach.

– „Wyganiamy Bieruta” z kolejnych nieruchomości. Właśnie wyjaśnił się los dwóch „śpiochów” na Mokotowie i Targówku, które pozostaną w naszych zasobach. Ogółem, dzięki „małej ustawie reprywatyzacyjnej”, umorzyliśmy już postępowania dotyczące 77 takich nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali komunalnych – mówi Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

Dwie decyzje umorzeniowe, które w ubiegłym tygodniu podpisano, dotyczą nieruchomości przy ul. Wróbla na Mokotowie oraz nieruchomości przy ul. Radzymińskiej 140 na Targówku, na części działki znajduje się droga oraz budynek mieszkalny, w którym jest 19 lokali miejskich.

Działania władz są efektem małej ustawy reprywatyzacyjnej, która weszła w życie we wrześniu 2016 r. Wprowadziła ona m.in. „możliwość zakończenia postępowań dotyczących tzw. śpiochów (reguluje to art. 214b ustawy o gospodarce nieruchomościami), czyli nieruchomości, co do których wiele lat temu został złożony wniosek, ale wnioskodawcy zaprzestali później dalszych działań zmierzających do ich odzyskania”.

Jak możemy przeczytać w komunikacie stołecznego Ratusza, „Ogółem na podstawie „małej ustawy reprywatyzacyjnej” wydano już ponad 90 decyzji dotyczących tzw. śpiochów, dzięki czemu miasto odzyskało 77 nieruchomości, w których znajduje się 360 lokali miejskich”.

Źr. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.