Budowa metra na Bródnie. Pierwsze korekty w nowej organizacji ruchu już od poniedziałku

Stołeczny Ratusz poinformował, że przygląda się wdrożeniu nowej organizacji ruchu w naszej dzielnicy od pierwszych dni budowy metra. By poprawić komfort mieszkańców już niedługo wprowadzone zostaną poprawki do istniejących rozwiązań. Jedną z nich będzie uruchomienie od poniedziałku nowej linii 327 i ułatwienie dojść do przystanków tramwajowych.

Trasa nowej linii 327, która pojawi się na ulicach 18 marca, została opracowana tak, by ułatwić dojazd do ronda Żaba i przesiadek do tramwajów osobom z rejonu przystanków Malborska i św. Wincentego. Autobusy linii 327 będą kursowały od CH Targówek, ul. Głębocką, św. Wincentego do ronda Żaba, w dni powszednie w godzinach 6.00–9.30 i 14.00–20.00, a na przystankach będą się zatrzymywały co 15 minut.

Ponadto od środy, 13 marca, „zmieni się charakter przystanków Gilarska i Toruńska. Autobusy będą się tu zatrzymywały za każdym razem, a nie jak dotychczas na żądanie. Z obserwacji pracowników ZTM wynika, że przystanki te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów i autobusy zatrzymują się na nich praktycznie przy każdym kursie”.

Więcej o proponowanych zmianach przeczytacie TU.

Zdj. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.