Budowa metra na Bródnie. Pierwsze korekty w nowej organizacji ruchu już od poniedziałku

Stołeczny Ratusz poinformował, że przygląda się wdrożeniu nowej organizacji ruchu w naszej dzielnicy od pierwszych dni budowy metra. By poprawić komfort mieszkańców już niedługo wprowadzone zostaną poprawki do istniejących rozwiązań. Jedną z nich będzie uruchomienie od poniedziałku nowej linii 327 i ułatwienie dojść do przystanków tramwajowych.

Trasa nowej linii 327, która pojawi się na ulicach 18 marca, została opracowana tak, by ułatwić dojazd do ronda Żaba i przesiadek do tramwajów osobom z rejonu przystanków Malborska i św. Wincentego. Autobusy linii 327 będą kursowały od CH Targówek, ul. Głębocką, św. Wincentego do ronda Żaba, w dni powszednie w godzinach 6.00–9.30 i 14.00–20.00, a na przystankach będą się zatrzymywały co 15 minut.

Ponadto od środy, 13 marca, „zmieni się charakter przystanków Gilarska i Toruńska. Autobusy będą się tu zatrzymywały za każdym razem, a nie jak dotychczas na żądanie. Z obserwacji pracowników ZTM wynika, że przystanki te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów i autobusy zatrzymują się na nich praktycznie przy każdym kursie”.

Więcej o proponowanych zmianach przeczytacie TU.

Zdj. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.