Szkoła przy Gilarskiej. Pierwszy dzwonek już we wrześniu 2020 roku

To już pewne. Władze stolicy podpisały 8 marca umowę na budowę szkoły podstawowej na Targówku. Nowoczesny kompleks oświatowy powstanie przy ul. Gilarskiej. Miejsce w nim znajdzie blisko 1000 uczniów.

To dobra wiadomość dla uczniów z Targówka, którzy borykają się z problemem braku miejsc w przepełnionych targóweckich placówkach. Nowa szkoła ma być jedną z największych w Warszawie.

„[…] W dwukondygnacyjnym budynku znajdą się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, stołówka oraz szatnia. Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych. Koszt całej inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD spółka akcyjna.

Równocześnie władze dzielnicy rozpoczną budowę drogi dojazdowej – ul. Rembrandta, tak aby została oddana do użytku w tym samym czasie co szkoła.

W kolejnych etapach powstanie przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks oświatowy będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna”.

gilarska plan - Szkoła przy Gilarskiej. Pierwszy dzwonek już we wrześniu 2020 roku - szkoła, inwestycja, Gilarska

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

zdj. UM Warszawa

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.