Drogowcy wrócili na „obwodnicę” Targówka

– Końca nie widać – narzekają mieszkańcy, patrząc na postęp prac na „obwodnicy” Targówka. Zarząd Dróg Miejskich uspokaja – Umowa z wykonawcą zakłada, że prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku –. Sprawdźcie, czym teraz zajmują się robotnicy widziani m.in. przy Kołowej.

Od poprzedniego roku trwa przebudowa „obwodnicy” Targówka. Niestety ze względu na m.in. konieczność skoordynowania prac z budową drugiej linii metra prace w ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Myszkowskiej oraz Gorzykowskiej i Kołowej jeszcze nie dobiegły końca. 

To się ciągnie i ciągnie – narzekają zaniepokojeni mieszkańcy. – Przyszli, rozkopali i poszli – podsumowują prace drogowców targówczanie. Czy mamy powody do niepokoju? Drogowcy powrócili na „obwodnicę”. Ruszyły roboty związane z m.in. ustawianiem krawężników i przebudową jezdni.

targowek obwodnica 2 1024x682 - Drogowcy wrócili na „obwodnicę” Targówka - ZDM, obwodnica Targówka, Myszkowska, Kołowa, Handlowa, Gorzykowska

„[…] Aktualnie prowadzone są prace związane z elektryką i kanalizacją oraz ustawianiem krawężników. Przebudowujemy również istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z ul. Gorzykowską i ul. Pratulińskiej z ul. Kołową – w tych miejscach powstaną ronda, na których ułożymy nowy asfalt. Równolegle prowadzone będą prace związane z wyznaczeniem ścieżki przeznaczonej dla biegaczy, która zyska specjalną, wodoprzepuszczalną nawierzchnię”.

Zgodnie z szacunkami Zarządu Dróg Miejskich kompleksowy remont powinien zakończyć się w czerwcu br.

Więcej o postępie prac przeczytacie TU.

zdj. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

3 myśli na temat “Drogowcy wrócili na „obwodnicę” Targówka

 • 20 marca 2019 o 10:31
  Permalink

  czy na obwodnicy będzie wylany nowy asfalt? Nie tylko na rondach i skrzyzowaniach tylko na całej obwodnicy?

  Odpowiedz
  • 25 kwietnia 2019 o 13:22
   Permalink

   Niedawno był wylany (jakieś 2-3 lata temu) nowy asfalt na całej obwodnicy – w ciągu 2 weekendów wyrobili się z wylaniem nawierzchni na całości, ale teraz pewnie będą tylko łaty. Wszystko jak zwykle w logicznej kolejności…

   Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2019 o 16:35
  Permalink

  To zwykła wymówka. Koordynacja prac dotyczy tylko krótkiego odcinka ul. Ossowskiego przy wejściu do metra. Gdyby urzędnicy faktycznie koordynowali te prace, to nie pozwolili by na rozgrzebanie połowy Targówka rok temu. Prace były przecież pierwotnie zaplanowane na pół roku i nic niespodziewanego w zakresie realizacji metra się nie wydarzyło. Wg informacji publikowanych w czerwcu 2018 firma IDS-BUD miała zakończyć prace w listopadzie 2018, a teraz okazuje się, że umowa przewiduje zakończenie prac dopiero w czerwcu 2019. Myślę, że to urzędnicy popełnili jakieś błędy i dlatego została aneksowana umowa. Przyznania się do błędu, czy też rzetelne wyjaśnienie to jednak zbyt wiele jak na standardy polskiej administracji….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.