Drogowcy wrócili na „obwodnicę” Targówka

– Końca nie widać – narzekają mieszkańcy, patrząc na postęp prac na „obwodnicy” Targówka. Zarząd Dróg Miejskich uspokaja – Umowa z wykonawcą zakłada, że prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku –. Sprawdźcie, czym teraz zajmują się robotnicy widziani m.in. przy Kołowej.

Od poprzedniego roku trwa przebudowa „obwodnicy” Targówka. Niestety ze względu na m.in. konieczność skoordynowania prac z budową drugiej linii metra prace w ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Myszkowskiej oraz Gorzykowskiej i Kołowej jeszcze nie dobiegły końca. 

To się ciągnie i ciągnie – narzekają zaniepokojeni mieszkańcy. – Przyszli, rozkopali i poszli – podsumowują prace drogowców targówczanie. Czy mamy powody do niepokoju? Drogowcy powrócili na „obwodnicę”. Ruszyły roboty związane z m.in. ustawianiem krawężników i przebudową jezdni.

targowek obwodnica 2 1024x682 - Drogowcy wrócili na „obwodnicę” Targówka - ZDM, obwodnica Targówka, Myszkowska, Kołowa, Handlowa, Gorzykowska

„[…] Aktualnie prowadzone są prace związane z elektryką i kanalizacją oraz ustawianiem krawężników. Przebudowujemy również istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z ul. Gorzykowską i ul. Pratulińskiej z ul. Kołową – w tych miejscach powstaną ronda, na których ułożymy nowy asfalt. Równolegle prowadzone będą prace związane z wyznaczeniem ścieżki przeznaczonej dla biegaczy, która zyska specjalną, wodoprzepuszczalną nawierzchnię”.

Zgodnie z szacunkami Zarządu Dróg Miejskich kompleksowy remont powinien zakończyć się w czerwcu br.

Więcej o postępie prac przeczytacie TU.

zdj. ZDM

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

1 komentarz o “Drogowcy wrócili na „obwodnicę” Targówka

  • 20 marca 2019 at 10:31
    Permalink

    czy na obwodnicy będzie wylany nowy asfalt? Nie tylko na rondach i skrzyzowaniach tylko na całej obwodnicy?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.