Budowa metra na Bródnie. Nie będzie lepszego połączenia św. Wincentego z Dworcem Gdańskim?

Po wprowadzeniu zmian w układzie linii autobusowych związanych z rozpoczęciem budowy metra na Bródnie i zamknięciem dla ruchu ul. Kondratowicza bezpośrednie połączenie ul. św. Wincentego z Dworcem Gdańskim zapewnia linia 500. Niestety nie wszystkim mieszkańcom odpowiada lokalizacja przystanku, z której odjeżdża ww. autobus.

Autobus linii 500 odjeżdża z przystanku Gilarska 55, zlokalizowanego ok. 500 m. od wyjścia z osiedla Zielone Zacisze, przy skrzyżowaniu ul. św. Wincentego i Matki Teresy z Kalkuty. Na usytuowanie przystanku skarżą się mieszkańcy wspomnianego osiedla oraz lokatorzy z budynków przy Malborskiej oraz ul. Wincentego.

Sprawą postanowiła zająć się radna naszej dzielnicy Katarzyna Górska-Manczenko, która wystosowała do Zarządu Transportu Miejskiego pismo w sprawie bezpośredniego połączenia św. Wincentego z Dworcem Wileńskim.

Zarząd Transportu Miejskiego nie widzi problemu w tym, że mieszkańcy chociażby z Malborskiej mają do przejścia do przystanku przy Gilarskiej ok. 1 km. W piśmie czytamy: „[…] Z przystanków św. Wincentego 01 i Żuromińska 01 położonych bliżej osiedla Zielone Zacisze będzie możliwy przejazd dowolną linią [112, 120, 126, 145, 240] do przystanku Gilarska , gdzie będzie można przesiąść się do linii 500”.

– Czy zamierza się Pani odwołać od tej odpowiedzi? – pytają mieszkańcy. Radna Manczenko zapewnia, że tak.

Więcej o interpelacji w sprawie bezpośredniego połączenia św. Wincentego z Dw. Gdańskim przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Budowa metra na Bródnie. Nie będzie lepszego połączenia św. Wincentego z Dworcem Gdańskim?

  • 16 marca 2019 o 10:42
    Permalink

    Przystanek Gilarska 55+500+Zielone Zacisze. Nie rozumiem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.