Wypadek na Rembielińskiej. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem

W sobotę w godzinach porannych doszło do niebezpiecznego zderzenia na torowisku w pobliżu Suwalskiej. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem jadącym ul. Rembielińską.

Wszystko wskazuje na to, że kierowca skody próbował pokonać torowisko, by dostać się na drogę osiedlową. Uczestnicy kolizji twierdzą, że obaj mieli pierwszeństwo. Jak podaje policja, nikomu nic się nie stało, zarówno kierowca samochodu, jak i motorniczy byli trzeźwi.

Przypominamy, że przed wjazdem na torowisko wzdłuż Rembielińskiej znajduje się sygnalizator S1 dla kierowców, w którym „sygnał zielony oznacza zezwolenie na wjazd za sygnalizator, z zastrzeżeniem, że jeśli brak jest możliwości opuszczenia skrzyżowania w trakcie nadawania sygnału zielonego lub wjazd na skrzyżowanie spowodowałby zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, nie wolno wjeżdżać za sygnalizator”.

Ponadto „na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, jeśli i samochód, i tramwaj mają zielone światło, jadący na wprost tramwaj ma pierwszeństwo przed skręcającym samochodem bez względu na to, z której strony nadjeżdża”.

wypadek Rembielińska - Wypadek na Rembielińskiej. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem - zderzenie, wypadek, tramwaj, torowisko, rembielińska, komunikacja

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.