Umowa na projekt ul. Nowotrockiej podpisana

Na wieść o tym, że coraz realniejsze jest powstanie przejazdu wzdłuż ul. Gilarskiej, między skrzyżowaniem ul. św. Wincentego i Matki Teresy z Kalkuty na Bródnie do ul. Radzymińskiej u zbiegu z gen. Rozwadowskiego, część mieszkańców reaguje niedowierzaniem. Mimo to ZMID poinformował, że umowa na projekt Nowotrockiej została właśnie podpisana.

Długo wyczekiwana droga, przewidziana na odcinku od ulicy Radzymińskiej do ul. św. Wincentego, ma szansę powstać. Kiedy? Od dawna trudno sprecyzować termin, jednakże Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych opublikował informację, w której podał, iż dokumentacja niezbędna do budowy ul. Nowotrockiej powstanie w ciągu 20 miesięcy. Ulicę zaprojektuje firma Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o., a koszt prac projektowych wyniesie 1,44 mln zł.

W pierwszym etapie prac projektowych powstaną dwie koncepcje drogi: jedna przewidująca budowę dwóch jezdni oraz druga przewidująca budowę jednej jezdni, a w przyszłości linii tramwajowej od strony zachodniej lub drugiej jezdni.

Więcej o inwestycji znajdziecie TU.

Zdj. ZMID

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.