Młodzi-kreatywni z Targówka zwyciężyli! Przed nimi Światowa Olimpiada Kreatywności

Jeśli uważacie, że kreatywne podejście do nauczania nie przynosi rezultatów, a jedynie schematyczne przekazywanie wiedzy encyklopedycznej umożliwia rozwój młodych pokoleń, to jesteście w błędzie. Wystarczy, że poznacie historię uczniów ze szkoły podstawowej nr 206, by przekonać się, że kreatywność i innowacja w nauczaniu przynoszą wspaniałe wyniki.

W roku szkolnym 2018/2019 dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 206, Anna Kuch oraz Marzena Tryznowska, nawiązały współpracę z Fundacją propagującą kreatywność i innowację Destination Imagination.

Projekt, w który włączyły się pedagożki, zakładał organizację cyklicznych zajęć dla uczniów, podczas których uczyli się oni poprzez zabawę, rozwijając swoje kreatywne myślenie i umiejętności. „Młodzież w Wyzwaniu Drużynowym przygotowywała krótkie przedstawienie improwizacyjne, trwające nie więcej niż 5 minut, w którym miała zaprezentować wylosowane wcześniej postaci z monet. Przedstawienie miało być zarówno tragedią, jak i komedią. Drugim zadaniem, które uczniowie wykonywali, było Wyzwanie na już”.

Intensywne zajęcia zaowocowały udziałem 7 uczniów z różnych klas w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu. Młodzi-kreatywni z targóweckiej podstawówki przy Bartniczej 2 zdeklasowali ponad 100 drużyn z całej Polski, otrzymując złoty medal w kategorii Wyzwanie na już i zapewniając sobie tym samym wygraną.

mlodzi 2 - Młodzi-kreatywni z Targówka zwyciężyli! Przed nimi Światowa Olimpiada Kreatywności - zrzutka, targówek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi, Olimpiada kreatywności, kreatywność, innowacja

Zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności umożliwia drużynie reprezentowanie naszego kraju na Światowej Olimpiadzie Kreatywności. W tym roku ta prestiżowa impreza odbywa się w Kansas City w Stanach Zjednoczonych w dniach 20-26 maja. Młodzież z Targówka ma szansę reprezentować nasz kraj, rywalizując z drużynami z 40 krajów z całego świata. Niestety koszty organizacji wyjazdu przekraczają możliwości szkoły i rodziców, stąd też zachęcamy Was do wsparcia młodych-kreatywnych w zbieraniu funduszy na ten cel. Zrzutka trwa! Każdy grosz się liczy!

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.