Młodzi-kreatywni z Targówka zwyciężyli! Przed nimi Światowa Olimpiada Kreatywności

Jeśli uważacie, że kreatywne podejście do nauczania nie przynosi rezultatów, a jedynie schematyczne przekazywanie wiedzy encyklopedycznej umożliwia rozwój młodych pokoleń, to jesteście w błędzie. Wystarczy, że poznacie historię uczniów ze szkoły podstawowej nr 206, by przekonać się, że kreatywność i innowacja w nauczaniu przynoszą wspaniałe wyniki.

W roku szkolnym 2018/2019 dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 206, Anna Kuch oraz Marzena Tryznowska, nawiązały współpracę z Fundacją propagującą kreatywność i innowację Destination Imagination.

Projekt, w który włączyły się pedagożki, zakładał organizację cyklicznych zajęć dla uczniów, podczas których uczyli się oni poprzez zabawę, rozwijając swoje kreatywne myślenie i umiejętności. „Młodzież w Wyzwaniu Drużynowym przygotowywała krótkie przedstawienie improwizacyjne, trwające nie więcej niż 5 minut, w którym miała zaprezentować wylosowane wcześniej postaci z monet. Przedstawienie miało być zarówno tragedią, jak i komedią. Drugim zadaniem, które uczniowie wykonywali, było Wyzwanie na już”.

Intensywne zajęcia zaowocowały udziałem 7 uczniów z różnych klas w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu. Młodzi-kreatywni z targóweckiej podstawówki przy Bartniczej 2 zdeklasowali ponad 100 drużyn z całej Polski, otrzymując złoty medal w kategorii Wyzwanie na już i zapewniając sobie tym samym wygraną.

mlodzi 2 - Młodzi-kreatywni z Targówka zwyciężyli! Przed nimi Światowa Olimpiada Kreatywności - zrzutka, targówek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi, Olimpiada kreatywności, kreatywność, innowacja

Zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności umożliwia drużynie reprezentowanie naszego kraju na Światowej Olimpiadzie Kreatywności. W tym roku ta prestiżowa impreza odbywa się w Kansas City w Stanach Zjednoczonych w dniach 20-26 maja. Młodzież z Targówka ma szansę reprezentować nasz kraj, rywalizując z drużynami z 40 krajów z całego świata. Niestety koszty organizacji wyjazdu przekraczają możliwości szkoły i rodziców, stąd też zachęcamy Was do wsparcia młodych-kreatywnych w zbieraniu funduszy na ten cel. Zrzutka trwa! Każdy grosz się liczy!

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.