Strajk nauczycieli na Targówku

Atmosfera staje się naprawdę coraz bardziej napięta. Plan zamknięcia od poniedziałku do odwołania szkół i przedszkoli w całej Polsce nie daje o sobie zapomnieć. Rodzice organizują się, by zapewnić opiekę na czas strajku swoim dzieciom, i choć mogą w tym czasie wziąć wolne na opiekę nad dzieckiem, to jednak nikt nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Kto dostanie po kieszeni? Które placówki na Targówku będą czynne?

W całej Warszawie strajk obejmie 321 z 376 szkół i zespołów szkół. Na 352 przedszkola 158 placówek będzie zamkniętych, bo dyrektor przedszkola nie będzie w stanie zapewnić nawet zajęć opiekuńczych. Jednak, jak zaznaczają władze, sytuacja może ulec diametralnie zmianie, do strajku bowiem mogą przystąpić kolejne placówki.

Na Targówku do strajku przystąpi 13 z 14 szkół podstawowych, 5 z 7 szkół średnich, oraz 9 z 22 przedszkoli. Jedynie trzy szkoły będą w tym czasie czynne: Szkoła Podstawowa nr 379, Zespół Szkół nr 34 oraz CLXII Liceum Ogólnokształcące.

Przypominamy, że rodzicom dzieci do 8 r.ż. uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których dojdzie do zamknięcia placówki na czas strajku, przysługuje prawo do usprawiedliwionej nieobecności w pracy oraz zasiłek w wysokości 80% wynagrodzenia. Aby go otrzymać, należy złożyć wniosek o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem (druk Z-15A).

Więcej informacji znajdziecie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.