Strajk nauczycieli na Targówku

Atmosfera staje się naprawdę coraz bardziej napięta. Plan zamknięcia od poniedziałku do odwołania szkół i przedszkoli w całej Polsce nie daje o sobie zapomnieć. Rodzice organizują się, by zapewnić opiekę na czas strajku swoim dzieciom, i choć mogą w tym czasie wziąć wolne na opiekę nad dzieckiem, to jednak nikt nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Kto dostanie po kieszeni? Które placówki na Targówku będą czynne?

W całej Warszawie strajk obejmie 321 z 376 szkół i zespołów szkół. Na 352 przedszkola 158 placówek będzie zamkniętych, bo dyrektor przedszkola nie będzie w stanie zapewnić nawet zajęć opiekuńczych. Jednak, jak zaznaczają władze, sytuacja może ulec diametralnie zmianie, do strajku bowiem mogą przystąpić kolejne placówki.

Na Targówku do strajku przystąpi 13 z 14 szkół podstawowych, 5 z 7 szkół średnich, oraz 9 z 22 przedszkoli. Jedynie trzy szkoły będą w tym czasie czynne: Szkoła Podstawowa nr 379, Zespół Szkół nr 34 oraz CLXII Liceum Ogólnokształcące.

Przypominamy, że rodzicom dzieci do 8 r.ż. uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których dojdzie do zamknięcia placówki na czas strajku, przysługuje prawo do usprawiedliwionej nieobecności w pracy oraz zasiłek w wysokości 80% wynagrodzenia. Aby go otrzymać, należy złożyć wniosek o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem (druk Z-15A).

Więcej informacji znajdziecie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.