Mieszkania przy Korzona prawie gotowe

Na Targówku wyrosła nowa, kolorowa inwestycja. To wielorodzinny budynek mieszkalny wybudowany przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ przy ul. Korzona, dedykowany warszawiakom, których nie stać na kredyt w banku na własne mieszkanie przy jednoczesnym dochodzie przekraczającym przyznanie lokalu komunalnego.

Budowa pięciokondygnacyjnego budynku między ul. Korzona a Chyrowską rozpoczęła się latem 2017 roku. W doskonałej lokalizacji, niedaleko stacji Trocka drugiej linii metra, miał powstać dom, który rozwiązałby problemy kilkudziesięciu rodzin.

Te mieszkania trafią do warszawiaków – przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami, seniorów – którzy nie mogą pozwolić sobie na komercyjny kredyt i równocześnie nie kwalifikują się, aby uzyskać mieszkanie komunalne. Ta inwestycja to dowód na to, że konsekwentnie realizujemy założenia programu Mieszkania2030. Dodatkową wartością jest to, że mieszkania powstaną na terenie objętym rewitalizacją – zapowiadała w kwietniu 2017 roku prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Początkowo budowa miała zakończyć się w październiku 2018 roku, niestety w międzyczasie wykonawca, firma Dorbud, przerwał prace. Dobrze, że po drodze miały miejsce wybory, które nieźle zmobilizowały władze do znalezienia nowego wykonawcy i podjęcia przez niego dalszych działań przy Korzona. Na dowód tego 25 września odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego na terenie budowy.

A dziś możemy obejrzeć owoc tej wielomiesięcznej pracy, wprawdzie jeszcze bez balkonów, ale już jest. Więcej o inwestycji mogliście przeczytać u nas TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Mieszkania przy Korzona prawie gotowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.