Łodygowa bez drzew?

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych pochwalił się fotorelacją z otwarcia północnej jezdni ul. Łodygowej. Po remoncie wiele się zmieniło, szczególnie dla kierowców, dzięki poszerzeniu jezdni. Niemniej jednak mieszkańców niepokoi brak drzew, które dotychczas rosły od ul. Wyspowej do ul. Radzymińskiej.

Tydzień temu udostępniono mieszkańcom jezdnię ul. Łodygowej, pomiędzy ul. Radzymińską a ul. Wolińską. Mieszkańcy doceniają nowy chodnik oraz przebudowę ulicy, dzięki, której nie będzie korka na tym obszarze, niepokoi ich jednakże wycinka wszystkich drzew, jaka wymuszona została przez inwestycję. I choć od kilku dni kierowcy mogą wygodnie poruszać się na tym odcinku na obydwu jezdniach, to jednak nadal dopytują o zieleń.

l2 1024x685 - Łodygowa bez drzew? - zieleń miejska, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, nasadzenia, łodygowa, drzewa

Na pytanie, czy z 36 zaplanowanych drzew jakiekolwiek pojawią się wzdłuż Łodygowej, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych odpowiada:  „Na odcinku od ul. Radzymińskiej do ul. Wyspowej miejsca na posadzenie drzew w pasie drogi jest niewiele. Tu dominować będą krzewy. Jedno drzewo posadzone zostanie po południowej stronie za skrzyżowaniem z ul. Wschodnią (przy zjeździe na jezdnię serwisową), 2 kolejne drzewa również po stronie południowej tuż przed ul. Potulicką. Sadzenie drzew rusza w najbliższych dniach”.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

zdj. ZMID

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.