Czego obawiają się mieszkańcy Targówka po otwarciu metra Trocka?

Obawy dotyczą oczywiście połączeń autobusowych, jakie udostępnione zostaną, gdy oficjalnie otwarte zostanie metro Trocka. Za nami chat z dyrektorem Warszawskiego Transportu Publicznego Wiesławem Witkiem, który niestety pokazał, że obawiamy się zasadnie.

Mieszkańcy, którym bliski jest los miejskiej komunikacji w dzielnicy, zwracają uwagę na wiele niedorzeczności, jakie zaplanowane zostały po otwarciu metra Trocka. Wielokrotnie wymieniane jest rzadkie kursowanie linii z Osiedla Wilno, absurd skrócenia trasy autobusów 517 oraz 527 czy też wycofanie linii 162. A jak wiadomo, to nie wszystkie komunikacyjne bolączki targóweckiej społeczności.

Chat z dyrektorem WTP, który odbył się 15 kwietnia, miał rozstrzygnąć kilka kwestii, zasygnalizować konieczność wprowadzenia poprawek do ustaleń oraz zrozumieć takie, a nie inne decyzje urzędnicze.

Niestety część osób, którym udało się obserwować przebieg rozmów, nie jest usatysfakcjonowana i widzi w odpowiedziach dyrektora unikanie rozwiązania problemów mieszkańców. Poniżej jedynie przykład krążący po Internecie, cały chat bowiem zniknął ze strony Zarządu Transportu Miejskiego.

P: Bródno, z tego co widać w planach, będzie potraktowane skandalicznie. Brak dojazdu do Centrum, Muranów… Chyba że z niesamowitą liczbą przesiadek. A teraz jest 527 (czy ktoś widzi jak to mocno oblegany autobus?! Przecież on jeździ co 5 minut i jest załadowany już na 3 przystanku!).

Wieslaw_Witek: Z Bródna do centrum i na Muranów kursują również tramwaje. Będzie metro

P: Pomysł z utrzymaniem 160 i skróceniem 527 do Trockiej nie wygląda dobrze. Nie można zlikwidować 160, a 527 po jego trasie wydłużyć do Dworca Centralnego?

Wieslaw_Witek: Linie 160 i 527 mają diametralnie inne częstotliwości.

P: Może w takim razie warto przedłużyć linię 512 do Metra Ratusz Arsenał?

Wieslaw_Witek: Nie planujemy przedłużyć 512 do Ratusza. Są tramwaje i linia 190.

P: Co będzie z linią 512 po otwarciu metra Trocka? Czy będzie jakąś zmiana?

Wieslaw_Witek: Wg projektu linia 512 pozostaje na stałej trasie.

Czy pan Witek rozwiał Wasze obawy? A może zaproponował rozwiązania, które będąc innymi niż Wasze propozycje, poprawią problemy komunikacyjne Targówka?

Zapraszamy do dyskusji.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

2 myśli na temat “Czego obawiają się mieszkańcy Targówka po otwarciu metra Trocka?

 • 26 kwietnia 2019 o 10:23
  Permalink

  „gratuluję” jakosci prac przy stacji skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza. Wylewki betonowe służące za dojście popękane (kilkucentymetrowe szpary – groźba wypadku) uszkodzone tablice z rozkładami. Oświetlenie przystanków nie działające za to w dzień palą sie lampy. Bis panowie, bis

  Odpowiedz
 • 26 kwietnia 2019 o 15:09
  Permalink

  Czego się boją? Sugerujecie, że jest tego cała lista. Myślałem, że może ludzie się boją, że zawiśluny będą do nas przyjeżdżać i będą śmiecić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.