Ukradli ponad 1400 zł z miejscowego sklepu. Teraz staną przed sądem

Byli klientami osiedlowego sklepu. Wykorzystując nieuwagę pracownika, ukradli ponad 1400 zł. Zatrzymanie policji okazało się dla mężczyzn prawdziwym zaskoczeniem.

Pod koniec marca br. do osiedlowego sklepu na Targówku przyszło dwóch mężczyzn. Wykorzystali oni nieuwagę pracownika sklepu i dostali się na zaplecze, skąd zabrali ponad 1400 zł.

Kradzież została niezwłocznie zgłoszona, a kryminalni z Targówka równie szybko zajęli się ustaleniem tożsamości złodziei. Policjanci, którzy na co dzień zajmują się m.in. zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, dokonali rozpoznania w środowisku przestępczym i po szeregu czynności operacyjnych, wytypowali podejrzanych.

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 28-letniego Piotra N. i 27-letniego Macieja M. W trakcie zatrzymania mężczyźni nie kryli zaskoczenia, zakładali chyba, iż uda im się uniknąć odpowiedzialności. Niestety trafili do policyjnej izby zatrzymań, przedstawiono im zarzuty kradzieży pieniędzy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Więcej o policyjnych dokonaniach w naszej dzielnicy przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.