Nie będzie tłoku w szkołach na Zaciszu i Targówku Fabrycznym! Ponad 8 mln zł na modernizację dwóch placówek

Zatłoczone szkoły na Zaciszu i Targówku Fabrycznym mają szansę na rozbudowę. Wszystko za sprawą środków, o jakie wnioskował Zarząd Dzielnicy Targówek. Okazuje się, że pieniądze na inwestycje znalazły się w budżecie i dwie placówki przejdą modernizację na przełomie 2019 i 2020 roku.

W grudniu 2018 roku dzielnica składała wnioski do m.st. Warszawy celem zdobycia środków na sfinansowanie rozbudowy i remontu dwóch placówek oświatowych w dzielnicy Targówek. Wszystko po to, by zmniejszyć tłok, a tym samym poprawić komfort uczniów i nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 52 im. M. A. Dawidowskiego oraz w Szkole Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego.

– Mamy środki na dwie placówki oświatowe! – poinformował 8 maja br. Jędrzej Kunowski zastępca burmistrza dzielnicy Targówek i dodał  – Dziś Zarząd Dzielnicy Targówek skierował do opinii Rady Dzielnicy Targówek zmiany załącznika budżetowego Dzielnicy Targówek, aby potrzebne środki znalazły się w budżecie –.

Zgodnie z zapowiedzią Kunowskiego na rozbudowę SP nr 52 o dodatkowy budynek oświatowy dla 8-9 oddziałów z niezależną szatnią i sanitariatami, dostosowany dla osób niepełnosprawnych na terenie boiska przeznaczona zostanie kwota 5 600 000,00 zł. Zadanie wytyczono do realizacji w 2019/2020.

Kwotę 500 000,00 zł urzędnicy chcą przekazać na dokończenie jeszcze w tym roku remontu instalacji centralnego ogrzewania i części instalacji wodno-kanalizacyjnej w SP nr 58. Ponadto celem jest przystosowanie sal lekcyjnych [w tym sali gimnastycznej] po wyprowadzce Zespołu Szkół nr 34. Zadanie pn. „Dostosowanie pomieszczeń po Zespole Szkół nr 34 na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I 7” oszacowano na kwotę 2 000 000,00 zł. Do realizacji w latach 2019/2020.

Czekamy na decyzję Rady Miasta Stołecznego Warszawy [30 maja br.] i drużyna inwestycji bierze się za inwestycje – zapowiada Kunowski.

Więcej o inwestycjach przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.