Większe dodatki motywacyjne dla strajkujących nauczycieli jeszcze przed wakacjami?

Strajk nauczycieli rozpoczęty 8 kwietnia, który miał zamanifestować trudne warunki pracy pedagogów z polskich szkół i ich niegodziwe zarobki, został przerwany 27 kwietnia. Strajkujący prawie miesiąc nie otrzymali pełnego wynagrodzenia. Interpelację w sprawie łagodzenia skutków potrąceń za czas strajku złożyła warszawska radna.

Radna m.st Warszawy, Dorota Łoboda, złożyła interpelację w sprawie łagodzenia skutków potrąceń za czas strajku. I jak się okazuje, decyzją prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego nauczyciele otrzymają możliwość niejakiego zwrotu za poniesione straty. „[…] całość środków przeznaczona w bieżącym roku na płace pracowników oświaty pozostanie w budżetach placówek oświatowych i zostanie na ten cel wydana” – czytamy w piśmie od prezydenta.

Zgodnie z zapowiedzią Rada Warszawy przyjmie 30 maja uchwałę pozwalającą na zwiększenie dodatków motywacyjnych w czerwcu, lipcu i sierpniu. Jak podkreślił w odpowiedzi na interpelację Trzaskowski: „[…] dysponentem funduszu motywacyjnego, zgodnie z regulaminem wynagradzania, jest dyrektor szkoły i to on decyduje o wysokości dodatków dla poszczególnych nauczycieli […]”.

odp - Większe dodatki motywacyjne dla strajkujących nauczycieli jeszcze przed wakacjami? -

Więcej informacji znajdziecie TU.

JK

 

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Większe dodatki motywacyjne dla strajkujących nauczycieli jeszcze przed wakacjami?

  • 16 maja 2019 o 11:41
    Permalink

    Strajkują i dostają kasę. Też bym tak chciał.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.