Wiechowisko 2019, czyli turniej satyryczny w Parku Wiecha

Przed nami IV edycja targóweckiego turnieju kultywującego warszawski humor. Turnieju, który z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników dobrego żartu, pieśni warszawskiej oraz sąsiedzko-rodzinnej zabawy w miłych okolicznościach przyrody. Poznajcie szczegóły tegorocznej imprezy, w której wygrać będzie można Laur Wiecha.

Targówek Satyryczny Wiechowisko gwarantuje Wam dzień pełen wrażeń. Już w sobotę 25 maja zapraszamy całe rodziny, przyjaciół, seniorów, dzieci oraz młodzież do Parku Wiecha w godzinach 14.00 – 22.00.

To właśnie wtedy wystąpią przez Wami mistrzowie żartu, którzy walcząc o Laur Wiecha, zaprezentują się w dwóch konkurencjach:

– humorystycznej prezentacji estradowej w dowolnej formie [wiersz, piosenka, stund-up, skecz]

– w konkurencji freestyle w kategorii open [pojedynki rapowej improwizacji wierszem na zadany przez publiczność temat].

Poza dawką dobrego humoru na gości Wiechowska czekać będzie warszawska pieśń, spektakl Cafe pod Minogą z Piwnicy na Wójtowskiej oraz atrakcje całodniowego festynu: rodzinne gry i zabawy dawnej Warszawy, estradowe konkursy, smaczne przekąski, ogromne bańki mydlane, woda z saturatora i leżaki.

Nie zabraknie występów prawdziwych gwiazd polskiego kabaretu czy stand-upu, takich jak:

Mirosław Gancarz

Aktor i scenarzysta kabaretowy, muzyk i pedagog,

Występował w studenckim kabarecie „Paka”, skąd został zwerbowany przez Adama Pernala do kabaretu Potem. Pomysłodawca, założyciel i prezes Zielonogórskiego Stowarzyszenia Satyryków. Organizator pięciu edycji Zielonogórskiego Przeglądu Sztuki Kabaretowej. Organizator zielonogórskiej edycji „Sceny Kabaretowej Trójki” oraz wielu koncertów jazzowych z udziałem wykonawców z Europy i USA.

Wojtek Pięta

Uczestnik programu Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central.

Finalista Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Brał udział w roastach: Tego Typa Mesa oraz Krzysztofa Skiby. Z  Abelardem Gizą występuje jako jego support, Gospodarz sceny Stand-up Silesia, Stand-up Tarnów, a także krakowskich scen Stand-up w Zet Pe Te. Autor kanału w serwisie youtube oraz improwizator sceniczny.

Mieszko Minkiewicz

Standuper z dziesięcioletnim komediowym stażem.

Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi, oraz w Warszawie, gdzie mieszka.

Bartłomiej Korbel

Twórca projektu Stand-up No Limits, współpracy z komikami z całej Polski. Konferansjer i organizator imprez kulturalno-rozrywkowych w formule stand-up comedy show.

Za tegoroczną oprawę muzyczną zadbają:

Kapela Warszawiaki

Pierwszorzędna ferajna artystów warszawskiego folkloru, znakiem tego banjo, gitara, akordeon, kontrabas, bęben, gwizd i śpiew.

DJ Bratko

Prażanin, animator kultury, streetworker, cyklista, pszczelarz i DJ. Wielbiciel Funku i bałkańskiego szaleństwa ze szczególnym uwielbieniem folkloru Warszawy i dźwięków jej ulic. Na co dzień przygrywa w takich miejscach jak: DZiK, BarStudio, PlanB, często w radosnym duecie z DJ Kozakiem.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego dnia Parku Wiecha.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.