Wiechowisko 2019, czyli turniej satyryczny w Parku Wiecha

Przed nami IV edycja targóweckiego turnieju kultywującego warszawski humor. Turnieju, który z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników dobrego żartu, pieśni warszawskiej oraz sąsiedzko-rodzinnej zabawy w miłych okolicznościach przyrody. Poznajcie szczegóły tegorocznej imprezy, w której wygrać będzie można Laur Wiecha.

Targówek Satyryczny Wiechowisko gwarantuje Wam dzień pełen wrażeń. Już w sobotę 25 maja zapraszamy całe rodziny, przyjaciół, seniorów, dzieci oraz młodzież do Parku Wiecha w godzinach 14.00 – 22.00.

To właśnie wtedy wystąpią przez Wami mistrzowie żartu, którzy walcząc o Laur Wiecha, zaprezentują się w dwóch konkurencjach:

– humorystycznej prezentacji estradowej w dowolnej formie [wiersz, piosenka, stund-up, skecz]

– w konkurencji freestyle w kategorii open [pojedynki rapowej improwizacji wierszem na zadany przez publiczność temat].

Poza dawką dobrego humoru na gości Wiechowska czekać będzie warszawska pieśń, spektakl Cafe pod Minogą z Piwnicy na Wójtowskiej oraz atrakcje całodniowego festynu: rodzinne gry i zabawy dawnej Warszawy, estradowe konkursy, smaczne przekąski, ogromne bańki mydlane, woda z saturatora i leżaki.

Nie zabraknie występów prawdziwych gwiazd polskiego kabaretu czy stand-upu, takich jak:

Mirosław Gancarz

Aktor i scenarzysta kabaretowy, muzyk i pedagog,

Występował w studenckim kabarecie „Paka”, skąd został zwerbowany przez Adama Pernala do kabaretu Potem. Pomysłodawca, założyciel i prezes Zielonogórskiego Stowarzyszenia Satyryków. Organizator pięciu edycji Zielonogórskiego Przeglądu Sztuki Kabaretowej. Organizator zielonogórskiej edycji „Sceny Kabaretowej Trójki” oraz wielu koncertów jazzowych z udziałem wykonawców z Europy i USA.

Wojtek Pięta

Uczestnik programu Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central.

Finalista Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Brał udział w roastach: Tego Typa Mesa oraz Krzysztofa Skiby. Z  Abelardem Gizą występuje jako jego support, Gospodarz sceny Stand-up Silesia, Stand-up Tarnów, a także krakowskich scen Stand-up w Zet Pe Te. Autor kanału w serwisie youtube oraz improwizator sceniczny.

Mieszko Minkiewicz

Standuper z dziesięcioletnim komediowym stażem.

Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi, oraz w Warszawie, gdzie mieszka.

Bartłomiej Korbel

Twórca projektu Stand-up No Limits, współpracy z komikami z całej Polski. Konferansjer i organizator imprez kulturalno-rozrywkowych w formule stand-up comedy show.

Za tegoroczną oprawę muzyczną zadbają:

Kapela Warszawiaki

Pierwszorzędna ferajna artystów warszawskiego folkloru, znakiem tego banjo, gitara, akordeon, kontrabas, bęben, gwizd i śpiew.

DJ Bratko

Prażanin, animator kultury, streetworker, cyklista, pszczelarz i DJ. Wielbiciel Funku i bałkańskiego szaleństwa ze szczególnym uwielbieniem folkloru Warszawy i dźwięków jej ulic. Na co dzień przygrywa w takich miejscach jak: DZiK, BarStudio, PlanB, często w radosnym duecie z DJ Kozakiem.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tego dnia Parku Wiecha.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.