Toalety przy placach zabaw. Przy DK Zacisze już jest!

Wraz z nadejściem wiosny place zabaw zapełniają się gwarem dzieci. Ciepłe, słoneczne dni sprawiają, że rodzice z potomstwem spędzają na osiedlowych placach długie godziny. Wystarczy wspomnieć plac zabaw przy Zaciszańskiej na Zaciszu czy przy Ossowskiego na Targówku Mieszkaniowym. Niestety kłopot pojawia się, gdy musimy skorzystać z toalety. Takowej przy placu zabaw najczęściej brak. Problem postanowiła rozwiązać radna z Targówka.

Podczas pobytu na świeżym powietrzu jemy i pijemy, a potem szukamy toalety lub najczęściej zmuszeni jesteśmy wrócić do domu, dlatego bardzo przypadła nam do gustu zeszłoroczna inicjatywa radnej Katarzyny Góskiej-Manczenko. Interpelacja radnej w sprawie postawienia przy targóweckich placach zabaw przenośnych toalet w okresie wiosenno-letnim przyniosła pierwszy plon.

Radna zaproponowała, by toalety postawić przy placach zabaw przy ul. Tużyckiej, Przecławskiej i przy DK Zacisze. Okazuje się, że w ostatniej lokalizacji takowa już się pojawiła. I choć nie jest to najbardziej estetyczne rozwiązanie, jak słusznie zauważyła jedna z mieszkanek, to jednak doceniamy pierwsze kroki w stronę poprawy komfortu wszystkich bywalców placów zabaw.

Warto zauważyć, że komponujące się z otoczeniem, stacjonarne toalety, jak chociażby ta, która znajduje na placu zabaw przy Forcie Bema na Bemowie wymagają więcej miejsca. Stąd też warto uwzględniać ich budowę, projektując przyszłe place zabaw.

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

fot. https://www.facebook.com/spolecznik/

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.