Sobotnia zabawa, niedzielne śmietnisko, czyli grill w Lesie Bródnowskim

Piękna, słoneczna pogoda minionego weekendu sprawiła, że warszawiacy z przyjemnością oddali się wypoczynkowi na łonie natury. W sobotę w ciągu dnia całe rodziny świętowały Dzień Dziecka podczas dzielnicowych, i nie tylko, pikników oraz festynów. Na Bródnie po zachodzie słońca część z nas postanowiła skorzystać z ciepłego wieczoru i zorganizować grillowe spotkanie z przyjaciółmi. Prywatna impreza odbyła się w Lesie Bródnowskim.

Sobotni wieczór w Lesie Bródnowskim być może należał do udanych, niestety to, co ukazało się oczom spacerowiczów w niedzielę rano pozostawia wiele do życzenia. Na jednym ze stołów, przy którym możemy odpocząć oraz wygodnie zjeść posiłek, imprezowicze pozostawili: puste opakowania, jednorazowe talerzyki, torebki foliowe, puste butelki. Śmieci rozrzucone były również wokół stołu, choć obok znajduje się kosz. Jednak to, co powinno zwrócić naszą uwagę, to tacki grillowe znajdujące się wśród śmieci, świadczące najprawdopodobniej o tym, że uczestnicy spotkania rozpalili w lesie grilla. W lesie, w którym obowiązuje całkowity zakaz rozniecania ognia.

O tym, że mieszkańcy Bródna lubią grillować, wiemy nie od dziś. Warto jednak mieć świadomość, gdzie możemy zrobić to legalnie i bezpiecznie. Jak już wspomnieliśmy, w Lesie Bródnowskim obowiązuje całkowity zakaz rozniecania ognia. Zaś miejscem, w którym możemy w pełni, zgodnie z prawem cieszyć się z grillowych spotkań jest to powstałe w Parku Bródnowskim na tyłach Komisariatu Policji Warszawa Targówek. [Bezpieczne miejsce do grillowania powstało tam w ramach Budżetu Obywatelskiego (daw. partycypacyjnego) dzięki projektowi Huberta Zembrowskiego]. 

las brodnowski - Sobotnia zabawa, niedzielne śmietnisko, czyli grill w Lesie Bródnowskim -

zdj. Facebook

Legalne grillowanie w stolicy

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Sobotnia zabawa, niedzielne śmietnisko, czyli grill w Lesie Bródnowskim

  • 9 czerwca 2019 o 02:13
    Permalink

    Dziękuję za sprostowanie artykułu w kontekście zakazu palenia ognisk i grilli w Lesie Bródnowskim.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.