Pracowite wakacje na budowie stacji „Kondratowicza”. Zamknięty fragment św. Wincentego

Budowa drugiej linii metra w rejonie stacji Kondratowicza będzie bardzo intensywna w okresie wakacyjnym. Wykonawca chce wykorzystać ten czas na budowę przejścia podziemnego od przyszłej stacji do planowanych przystanków tramwajowych na ul. św. Wincentego. W związku z tym konieczne jest czasowe wyłączenie fragmentu ulicy. Przygotujcie się na zmiany tras wybranych autobusów.

Zgodnie z projektem tunel będzie przebiegał pod częścią jezdni ul. św. Wincentego. Jej fragment zostanie wyłączony z ruchu po południowej stronie skrzyżowania z ul. Kondratowicza. Zmiana nastąpi w nocy z piątku na sobotę [z 7 na 8 czerwca].

„Tak jak dotychczas kierowcy jadący od strony ul. Głębockiej na skrzyżowaniu będą musieli skręcić w lewo, czyli w kierunku ul. Młodzieńczej, lub w prawo – wyłącznie do stacji paliw. Z kolei jadący ul. Kondratowicza od strony ul. Młodzieńczej będą musieli skręcić w prawo, w stronę Trasy Toruńskiej. Teraz tak samo pojadą również autobusy komunikacji miejskiej. Zmiany obejmą również jadących ul. św. Wincentego od strony Cmentarza Bródnowskiego. Będą oni mogli dojechać tylko do skrzyżowania, na którym można skręcić w lewo na parking za Urzędem Dzielnicy Targówek i dalej do ul. 20. Dywizji Piechoty WP lub w prawo, na drogę wewnętrzną przed osiedlem Zielone Zacisze. Dalej prosto, za skrzyżowanie, będą mogły pojechać tylko autobusy i pojazdy budowy – przed placem budowy, zostanie wytyczona zawrotka”.

Zamknięty dla ruchu będzie również chodnik oraz droga dla rowerów. W tym czasie piesi i rowerzyści będą korzystać z wytyczonego po wschodniej stronie ulicy tymczasowego ciągu pieszo-rowerowego.  Jak podaje stołeczny Ratusz, taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia. Ruch na ul. św. Wincentego przywrócony ma zostać, zgodnie z zobowiązaniem wykonawcy budowy metra, 1 września.

Zamknięcie fragmentu ul. św. Wincentego spowoduje wprowadzenie zmian tras poszczególnych linii autobusowych. „Autobusy linii 112, 327 i nocnej N12 zawrócą na ul. św. Wincentego przed placem budowy i tu będą miały przystanek końcowy. Autobusy linii 120 oraz nocnej N11 pojadą objazdem ulicami: Kondratowicza, Młodzieńczą i Radzymińską. Linia 126 będzie kursowała ulicami: Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka, a 145 ulicami: Gilarska – Samarytanka – Jórskiego – Radzymińska. Autobusy linii 240 z ul. Głębockiej pojadą prosto Trasą Toruńską do pętli Żerań FSO. Kursowanie linii 412 zostanie zawieszone. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia zastępcza Z12”.

Więcej o zmianach przeczytacie TU.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.