Zabrakło 4 cm. Ulica Montwiłłowska od nowa

Nowo powstała uliczka Montwiłłowska na osiedlu Wilno już miała cieszyć mieszkańców, gdy niestety podczas wizyty komisji, okazało się, że chodnik jest za wąski o 4 cm. W tej sytuacji miasto nie mogło przejąć inwestycji, więc zakończone prace rozpoczęto na nowo.

Przykra niespodzianka spotkała dewelopera Dom Development budującego nowe osiedle w dzielnicy  Targówek. Powstała ulica Montilłowska z ułożonym chodnikiem, zatokami parkingowymi oraz jezdnią poddana została ocenie komisji, by ostatecznie nie zostać przejęta przez dzielnicę. Powód okazał się dość błahy: szerokość chodnika nie spełniała koniecznych kryteriów. Do tego, by ulica trafiła w ręce dzielnicy, zabrakło 4 cm.

Jak poradzono sobie z tym problemem? Zerwano nowy chodnik, zlikwidowano zatoki, wszystko po to, by całość przesunąć i ułożyć od nowa z uwzględnieniem poszerzenia chodnika o wymagane 4 cm.

Trzymamy kciuki, by tym razem pomiary okazały się precyzyjne.

JK

Joanka Karczmarczyk

Tekściara, mama, mieszkanka Targówka

Jedna myśl na temat “Zabrakło 4 cm. Ulica Montwiłłowska od nowa

  • 13 czerwca 2019 o 09:13
    Permalink

    Akurat nie zdziwiłbym się jak by ten „Developer” chciał właśnie na tych 4 centymetrach zaoszczędzić wiec dobrze że teraz musi to rozbierać. Na innych osiedlach oszczędza na wszystkim łącznie z jakością i karami umownymi oddając nieskończone inwestycje (ostatnie elementy osiedla Moderna takie jak schody czy podjazdy dla wózków wykonywane były 6 miesięcy po jego oddaniu do użytkowania). Dużo obiecuje a potem nie realizuje (patrz ulica przy osiedlu Moderna która miała być gotowa ok 8 miesięcy temu a do dziś nie istnieje, czy promenada wzdłuż kanałku na wysokości osiedla). Nie dba też o klientów po wydaniu kluczy – pierwszy etap osiedla od dwóch lat walczy z problemami z wodą (prawdopodobnie wadliwie zaprojektowana instalacja) czy zła izolacją posadzki w garażu (posadzka wprost rozsypuje się i sączy się przez nią woda). Walczy każdorazowo by – gdzie się da – urwać przysłowiową złotówkę. Nie polecam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.